Doğum Sonrası Evde Zayıflama

'Gebelik ve Annelik' forumunda Dine tarafından 13 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Doğum Sonrası Evde Zayıflama konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hamilelik sırasında vücudunuz değişir, kilo alırsınız. Neyse ki bebek sahibi olduktan sonra eski halinize dönebilme şansınız var.

  Leyleklerin bebeğinizi bohça içinde getirmesi, belinizin ince kalması açısından oldukça iyi olurdu. Ancak gerçekler bildiğiniz gibi bu kadar masalsı değil.. Hamilelik sırasında vücudunuz değişir, kilo alırsınız. Neyse ki bebek sahibi olduktan sonra eski halinize dönebilme şansınız var. Sadece kararlılıkla evinizde doğumdan sonraki kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

  İşte pratik öneriler..
  Gündelik işlerinizde ortalama ne kadar kalori yaktığınızı belirleyin. Örneğin evi süpürmek bir saatte yaklaşık 175 kalori yakar. Markete gidip alışveriş yapmak ve eve taşımak da sizin için iyi bir egzersiz olabilir. Her aktivitede bir saatte 395 kalori harcarsınız.

  Evinizde gizli potansiyel egzersiz olanaklarını farkedin. Evinizin diğer zor işlerini planla***** yapmak kilolarınızdan kurtulmanızı sağlar. İş yaparak zayıflamak ödülünüz olabilir.

  Üst katlara merdivenle çıkın. Merdivenlerin ortasından tutunmadan çıkmanız, rahat kilo vermenizi sağlar. Basenlerinizi de merdivenlerde şekillendirebilirsiniz. Bacağınızı merdivenin basamağına daya***** açın ve hareket ettirin. Bu hareketi günde birkaç kez tekrarlamanız kaslarınızın sıkılaşmasını sağlar.

  Bir sandalye alın. Yukarı kadırın. Daha sonra sandalyenin önünde durun ve bir ayağınız yerde bir ayağınız üzerinde olacak şekilde sırayla üzerine çıkıp inin. Bu hareketi tekrar etmek bacaklarınızı sıkılaştırır. Bu hareketi bir kaç kez yapın, kısa sürede sonuçlarını alacaksınız.

  Bacağınızı kapı kolunuza kadar veya daha yükseğe kadar kaldırmaya çalışın. Kapı eşiğinde durun ve kollarınızı ve bacaklarınızı kapının yanlarına dayayın. Bu şekilde kapıyı genişletmek ister gibi kol ve bacaklarınızı daha da açmaya çalışın. Bu şekilde 5 saniye bekleyin. Bu hareketi 8 kez tekrarlayın.

  Doğum sonrası kilo vermek için evinizdeki araçlarla yaratıcı çözümler geliştirebilirsiniz. Örneğin tabure kullanarak step yapmanız bunlardan biri olabilir. Ufak bir mutfak merdiveni de işinize yarayabilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Doğum Sonrası Evde Forum Tarih
Dogum Sonrası Yaşanan Cinsel Sorunlar Ve Nedenleri İle İlgili Bİlgi Gebelik ve Annelik 14 Ekim 2010
Postportum Depresyon (Doğum Sonrası Depresyon) Psikoloji 1 Mart 2010
sezeryen doğumlar - n ormal doğumlar - sezeryen sonrası normal doğum Gebelik ve Annelik 13 Ocak 2010
Doğum Sonrası Kadın Sağlığı Gebelik ve Annelik 1 Ocak 2010
Doğum sonrası kilo vermeye ne zaman başlanabilir Gebelik ve Annelik 16 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş