Doğum Öncesi ve Baba Adayları

'Gebelik ve Annelik' forumunda maviboncuk tarafından 18 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Doğum Öncesi ve Baba Adayları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bu dönemde bebeğinizin kalp atışlarını duyabilme ve ultrason sayesinde onu görebilme şansınız olacaktır. Bu deneyimler bebek sahibi olacağınız fikrine bir somutluk kazandıracak, sizin bu yeni duruma uyum sağlamanızı kolaylaştıracaktır. Pek çok baba adayı ikinci üç ay süresince eşleriyle cinsel yaşamlarında değişiklikler yaşar. Kadınlar hamileliğin sebep olduğu hormonal değişimlere farklı tepkiler verebilir. Hamilelik kimi kadınlarda cinsel isteği artırırken, kimilerinde bu isteğin azalmasına yol açabilir. Bu dönemde eşinizin geliştirdiği farklı tepkilerin büyük ölçüde vücudunda oluşan değişikliklerden ve hormonlarından kaynaklandığının bilincinde olmanız gerekir.
  Ayrıca bu dönemde eşinizle ilişkilerinizde yaşayacağınız değişimler ve iniş çıkışlar sizi endişelendirebilir. İlişkiniz boyunca alışmış olduğunuz pek çok konuda değişiklikler olmaya başlar ve bu gayet normaldir. Örneğin ikinizin de zevk aldığı haftasonu gezintileri eşinizin yorgunluk ve halsizlik hissetmesi yüzünden sona erebilir. Tanıdığınızı ve anladığınızı düşündüğünüz, güven duyduğunuz eşinizin birden farklı bir insan haline geldiğini düşünebilir; hayalkırıklığına uğrayabilirsiniz. Her çift bu değişimleri farklı şekilde yaşar ve göğüsler. Eşinizle ilişkinizin geçirdiği bu değişim sürecini ve endişelerinizi konuşmayı deneyin, karşılıklı duygularınızı ve beklentilerinizi tartışın. Bu dönemde eşinizle açık ve net bir iletişim yolu geliştirmeniz hamilelik süresince birbirinize destek olmanıza ve uyumlu bir ilişki sürdürebilmenize katkıda bulunacaktır.

  [​IMG] Hamileliğin ikinci üç ayı için bazı faydalı tavsiyeler: . Eşinize onun ne kadar harika bir anne olacağını söyleyin ve hissettirin.
  . Evinizdeki günlük işlerle ilgili daha fazla sorumluluğu üzerinize almaya başlayın
  . Yeni baba olmuş kişilerle ve mümkünse kendi babanızla konuşun, ebeveynlikle ilgili
  duygularını anlamaya çalışın
   

 2. avatar

  avatar Üye

  eline sağlık paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Doğum Öncesi Baba Forum Tarih
Okul Öncesi Doğum Günü Şarkısı Sözleri Çocuk Şarkıları & Videolar 13 Mart 2012
Doğum öncesi müzikli tedavi Gebelik ve Annelik 27 Nisan 2009
Doğum Öncesi Hazırlıklar Gebelik ve Annelik 25 Nisan 2009
Doğum günü mesajları 2017 Doğum günü sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 2 Şubat 2014
Doğum ve Ölüm Hakkında Kompozisyon Örneği Makaleler-Denemeler 19 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş