Doğu'da dondurucu soğuklar devam ediyor

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 9 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Doğu'da dondurucu soğuklar devam ediyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğu Anadolu Bölgesi'nde dondurucu soğuklar etkisini sürdürüyor.
  Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 18, Erzurum'da 17, Ardahan'da 12, Kars'ta 10, Iğdır'da 6 ve Erzincan'da 4 derece ölçüldü.
  Van'da da en düşük hava sıcaklığının sıfırın altında 7 derece ölçüldüğü, kentte 5 gün süresince yağış beklenmediği bildirildi.
  Günün en yüksek hava sıcaklığının da Ağrı'da eksi 6, Erzurum'da eksi 3, Kars ve Ardahan'da eksi 2, Erzincan ve Iğdır'da da 5 derece olacağı tahmin ediliyor.
  Bölgedeki dondurucu soğuk hava, yaşamı olumsuz etkiliyor.
  Kent merkezlerinde gündüz artan sıcaklıkta eriyen kar birikintisi, gece yaşanan dondurucu soğuk nedeniyle buza dönüştü. Yayalar, adeta buz pisti haline gelen kaldırımlarda yürürken zor anlar yaşıyor.
  Öte yandan, bölgede kar ve tipi nedeniyle Ağrı'da 99, Erzurum'da 10, Iğdır'da 9, Van'da 9, Muş'ta 8 ve Bingöl'de 6 olmak üzere toplam 141 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
  Ağrı İl Özel İdaresi bünyesinde oluşturulan 8 ekip, 10 greyder, 6 dozer, 3 rotatif, 4 loder ve 4 kamyonla sürdürülen yol açma çalışmalarına devam ediliyor.
  Diğer İl Özel İdare müdürlüklerine bağlı karla mücadele ekipleri de kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
  AA
   

Bu Sayfayı Paylaş