Doğruluk Ekseni Bölüm Özetleri

'Diğer Yerli Diziler' forumunda Fatma tarafından 30 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Doğruluk Ekseni Bölüm Özetleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğruluk Ekseni Bölüm Özetleri

  1.Bölüm Özeti:

  Küçük bir kasabada yaşayan Adalı ailesi kalabalık ve köklü bir ailedir. Ailenin büyüğü olan Vahit, dördü erkek biri kız beş evlada sahip adaletli ve sevgi dolu bir adamdır. Ailedeki oğullar ve torunlar farklı karakterlerde olmasına rağmen, Vahit onları bir arada tutmayı başarmıştır. Fakat Vahit’in Oğuz ve Sırma adındaki iki torununun doktor olarak kasabaya dönmesiyle aile içinde soğuk rüzgarlar esmeye başlar.

  Yıllardır birlikte okuyan Oğuz ve Sırma okurken birbirlerine sevdalanmışlardır. Bu durumun farkında olan tek kişi ise, halaları Rabia’dır. Kardeşi Ali ve babasıyla Oğuz ile Sırma’nın evlilik mevzunu konuşan Rabia onlardan olumlu tepkiler alırken, Sırma’ya çocukluğundan beri aşık olan amcasının oğlu Doğan bu olayı kabullenmeyecektir. Ailenin para düşkünü oğlu Haşim, evlilik sonrası malların bölüneceği korkusuna kapılır. Haşim ve Doğan’ın yanı sıra bu evliliği Sırma’nın annesi de onaylamaz. Bu arada Vahit, ailenin dağılmaması için malları paylaştırmaya karar verir. Mal paylaşımı sonunda Haşim’in kendisine kalmasını beklediği yer, Ali’ye çıkınca kardeşler büyük bir çatışmayla karşı karşıya kalır. Haşim’in dolduruşuna gelen aile fertleri, Vahit’in nasihatlerine kulak asmaz. Ve bu yüzden Adalı ailesinde ilk kez kardeşkanı dökülür.
   

 2. Fatma

  Fatma Üye

  2.Bölüm ÖZeti

  Zalim ve mazlum aynı ailede…


  İlk bölümüyle seyircinin gönlünde taht kuran Doğruluk Ekseni, ikinci bölümüyle ekrana geliyor. Başrollerini Rahman Görede, Ayçin Tuyun, Devrim Parscan ve Özer Tunca’nın paylaştığı dizinin yeni bölümünün konusu şöyle: Oğuz ve Ali Ayşe’yi hastaneye yetiştirmiştir. Sırma’nın yardımıyla ameliyata giren Oğuz, annesini kurtarmayı başaramaz. Korkusundan sokağa çıkamayan Remzi, olan biteni evden takip etmektedir. Ayşe’nin ölümü Yedibahar kasabasını yasa boğarken, Haşim’i hain planlar yapmaya itecektir. Bu arada Ali, karısının ölümüne sebep olan Remzi’den şikayetçi olmuştur. Cenazenin ardından mahkemeye çıkan Remzi, Ayşe’nin kendisinin düştüğünü söyleyecektir. Haşim ve Halime de şahitlik yapınca ortalık karışacak, kardeşler arasında büyük tartışmalar yaşanacaktır. Remzi’nin suçlu değilmiş gibi salıverilmesi Ali’de intikam hisleri uyandırırken, Oğuz ve Doğan onu durdurmak için harekete geçecektir.
   

 3. Fatma

  Fatma Üye

  3.Bölüm Özeti

  Gerçek suçlu Ali mi?


  Bir kasabada yaşayan köklü bir ailenin yaşadıklarını anlatan Doğruluk Ekseni yeni bölümüyle ekrana geliyor. Dizinin bu haftaki konusu şöyle: Remzi’nin vurulduğu haberi kasabada yankılanırken, bütün deliller aleyhine olan Ali tutuklanır. Annesinin ölümüyle sarsılan Oğuz, babasının hapse girmesiyle sıkıntılı günler geçirecektir. Oğuz, olanlardan dolayı babasını suçlu bulurken Haşim mal paylaşımı ile ilgili oyunlar peşindedir. Ailenin başına gelen musibetleri Sırma’ya olan sevgisi yüzünden olduğunu düşünen Oğuz, Sırma’dan yüz çevirecektir. Babasının ölümünden sonra yapayalnız kalan Doğan’ın tek tesellisi Sırma’nın ona olan yakınlığıdır. Hapishaneye giderek Ali’yle konuşan Oğuz, cinayet mahallinde çekilen resimleri görür. İncelediği resimlerden sonra, kafasında bir takım şüpheler olan Oğuz ailede istenmeyen çocuk durumuna düşer. Ayrıca, Oğuz’dan özür dilemek istediğini söyleyen Doğan amcasının oğluna bir sürpriz hazırlar.
   

 4. Fatma

  Fatma Üye

  4.Bölüm Özeti

  Doğan, Muradına Eriyor Mu?


  Yeni bölümüyle ekrana gelecek olan Doğruluk Ekseni’nin bu haftaki konusu şöyle:

  Sırma, Oğuz’u kurtarmak için söylediği yalandan yakasını kurtaramıyor. Oğuz, Sırma’dan duyduğu sözlerden sonra Sırma hakkında çok yanıldığını düşünür ve ondan iyice uzaklaşır. Meydan boş kalınca hemen harekete geçen Doğan, Sırma’ya evlenme teklifinde bulunur. Bunun üzerine Sırma, Oğuz’a gerçekleri duyurmak istese de Doğan oyununu oynayıp Oğuz’un doğruları öğrenmesini haince engeller. Oğuz ile Doğan arasında kalan Sırma ise, Oğuz’u beklenmedik bir şekilde ikinci kez hayal kırıklığına uğratır…

  Bu arada Ali de üzerine kalan cinayetten kurtulmak için çabalarken Haşim’e güvenip bir imza atarak kendi sonunu hazırlayacak büyük bir hata yapar. Artık Yedibahar kasabasında her şey çok daha karışık bir hal almaya başlayacaktır.
   

 5. Fatma

  Fatma Üye

  5. Bölüm Özeti

  Oğuz, kasabadan gidiyor mu?


  Samanyolu ekranlarının ilgiyle izlenen dizisi Doğruluk Ekseni bu hafta yine sürpriz gelişmelerle ekrana geliyor.

  Yaşadığı acı olaylar ve Sırma’nın beklenmedik tavırlarıyla sarsılan Oğuz, kasabadan gitmeye karar verir.

  Bu arada Haşim, Ali hakkında beklenmedik bir karar alınmasını sağlarken, çevirdiği kirli oyunlarla Adalı ailesini parçalanmanın eşiğine getirir. Oğuz’un verdiği kararı duyan Sırma, onu bu karardan vazgeçirmek için, Oğuz’u şaşkınlığa uğratan bir konuşma yapar. Oğuz gitmekten vazgeçecek midir? Ali, hakkında dönen dolapları fark edebilecek midir?
   

 6. Fatma

  Fatma Üye

  6. Bölüm Özeti

  Oğuz gerçekleri öğreniyor.  Samanyolu ekranlarının ilgiyle izlenen dizisi Doğruluk Ekseni, bu hafta yine sürpriz gelişmelerle ekrana geliyor.

  Sevda’nın Harun’la kaçtığını düşünen Hamza ve Doğan, Oğuz’un üzerine, gelirler. Oldukça öfkelenen Doğan, elindeki bıçağı Oğuz’a doğru yöneltince Sırma araya girer.

  Bu arada Halime, Hamza’yı kıskandığı için inat uğruna, Sevda’yı kasabanın ileri gelen ailelerden birine söz verir. Sevda bunu duyunca yıkılır.

  Oğuz ise Sırma ile ilgili gerçeği hiç beklemediği bir anda öğrenir...

  Kasabada sular durulacak mıdır?
  Harun, Sevda’nın başkasına verileceğini duyunca ne yapacaktır?
   

 7. Fatma

  Fatma Üye

  7. Bölüm Özeti

  Doğan büyük bir oyun başlatıyor.

  Samanyolu ekranlarının ilgiyle izlenen dizisi Doğruluk Ekseni, bu hafta yine sürpriz gelişmelerle ekrana geliyor.

  Ailesinin baskısına dayanamayan Sevda, Harun’la kaçma planları yapar.
  Harun, aradığı desteği Oğuz’dan bulamayınca, hiç beklemediği bir anda Doğan’dan gelen teklifi kabul eder. Doğan, oynadığı oyunla bir taşla iki kuş vurmayı planlarken, Haşim, Ali’yle ilgili planını yürütmeye devam eder.

  Bu arada kızının kaçtığını öğrenen Hamza, Harun ve Sevda’nın peşlerine düşer.

  Dönen dolaplardan habersiz olan Oğuz ile Hamza’nın arasına, Doğan’ın oyunu yüzünden büyük bir düşmanlık girmeye başlar. Yedibahar’da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
   

 8. Fatma

  Fatma Üye

  8.Bölüm Özeti

  Doğan, kazdığı kuyuya düşüyor.

  Ekranların ilgiyle izlenen dizisi Doğruluk Ekseni bu hafta büyük gelişmelerle ekrana geliyor.

  Hamza ve Doğan, Sevda ile Harun’un saklandıkları yere gelir. İki genç kaçmayı başarırken Oğuz olanları anlatmakta zorlanır. Hamza Oğuz’a düşman olur. Vahit olanlara müdahale etmek isterken kalp krizi geçirir. Doğan Sevda’ların yerini öğrenmek için yeni bir plan yaparken kendi kazdığı kuyuya düşer. Rabia ise Hamza’yı yumuşaması için ikna etmeye çalışır. Bu arada ailesinden kaçan Sevda’nın başına beklenmedik bir dert açılır...

  Oğuz ikiye bölünen aileyi bir araya toplayabilecek midir?

  Kendisinin suçsuz olduğunu ispat edebilecek midir?
   

 9. Fatma

  Fatma Üye

  9. Bölüm Özeti
  Doğruluk Ekseni’nde işler çıkmaza giriyor.

  Yılandan zehirlenen Sevda’yı Oğuz ve Harun hastaneye ***ürüyor. Kızının hastanede olduğunu öğrenen Hamza, silahını alıp hastaneyi basıyor. Doğan, düştüğü durumdan kurtulmayı başarırken, hapiste gün sayan Ali, kendine oynanan oyunu fark ediyor ama biraz geç kalıyor. Oğuz için her şey daha da zorlaşıyor.
   

 10. Fatma

  Fatma Üye

  10.Bölüm ÖZeti

  Sırma Oğuz’a sürpriz bir teklif yapıyor.
  Yayınlandığı ilk günden beri ilgiyle izlenen Doğruluk Ekseni, bu hafta ilginç gelişmelerle ekrana geliyor;

  Adalı ailesi büyük bir karmaşanın içindeyken, Sırma artık dayanamıyor ve Oğuz için çözüm olabilecek sürpriz bir teklif yapar. Oğuz bu teklif karşısında hem çok şaşırır hem de çok sevinir. Her şeyin kötüye gittiği zamanda onun için yeni bir ümit doğmuştur.

  Bu arada Ali, Haşim’in kendisine yaptıklarından iyice emin olmuş ve hapisten kaçmanın yollarını düşünmektedir. Oğuz ona engel olmak istese de Ali, delirmenin eşiğine gelmiştir ve Haşim’in ipliğini pazara çıkarır. Doğan ise tüm bunlar olurken Sırma ve Oğuz’un aldıkları kararı öğrenir ve silahını alarak her şeye engel olmaya çalışır.
  Sırma ve Oğuz en mutlu günlerinde Doğan’dan kurtulabilecek midir?
   

 11. Fatma

  Fatma Üye

  11.Bölüm Özeti

  Oğuz ağır bir darbe alıyor

  Ali, Haşim’i gerçekleri anlatmaya zorlar. Herkes Haşim’in ağzından dökülecekleri merak ederken, Fikret’in büyük sırrı ortaya çıkar. Aliye buna dayanamaz çocuklarını alıp evi terk eder. Bu arada, Sırma babasının söylediklerine kulak verip, Oğuz’la yeni bir karar alırlar. Fakat, Yedibahar’ta fırtına dinmez. Ve Oğuz Adalılar’dan ağır bir darba daha alır. Oğuz bu sefer kendisini nasıl aklayacaktır? Haşim yakasını kurtarabilecek midir?
   

 12. Fatma

  Fatma Üye

  12.Bölüm Özeti

  Adalı ailesinde büyük toplantı.

  Ekranların ilgiyle izlenen aile dizisi, Doğruluk Ekseni sürpriz gelişmelerle yeni bölümüyle ekrana geliyor. Üzerine atılan iftiradan kurtulmayı bekleyen Oğuz için umulmadık yerden bir yardım gelir. Oğuz’un kurtulduğunu duyan Adalı’lar tam bir karmaşa içindedir. Fikret, ise Aliye’den özür dilemek için kapısına dayanır. Fakat Ali’ye boşanma davası açmıştır. Fikret ve Aliye arasında ipler kopma noktasına gelmiştir. Bu arada Vahit dede, herkesi bir araya toplar. Ancak büyük kavgalar yaşanır. Bu kavgaların sonunda biri kasabaya veda edecektir.

  Yayın Tarihi:30.12.2008


  Kanal:Stv

  Yayın Saati:19:40
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Doğruluk Ekseni Bölüm Forum Tarih
Doğruluk Ekseni dizi Bölüm Resimleri Diğer Yerli Diziler 28 Aralık 2008
Doğruluk Ekseni Oyuncular Diğer Yerli Diziler 31 Aralık 2008
Doğruluk Ekseni Imzalar/Avatarlar/Özel Calismalar Diğer Yerli Diziler 30 Aralık 2008
Doğruluk ve dürüstlük ile ilgili atasözü ve deyim Atasözleri & Deyimler 24 Şubat 2016
Doğruluk iyi hoş yüce ve güzel ne demektir FrmArtuklu TatLı SöZLük 3 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş