Doğanca İlköğretim Okulu Gazipaşa Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 12 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Doğanca İlköğretim Okulu Gazipaşa Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Doğanca İlköğretim Okulu Hakkında - Doğanca İlköğretim Okulu Tanıtım - Doğanca İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Gazipaşadaki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri


  [​IMG]

  DOĞANCA İLKÖĞRETİM OKULU

  1323 tarihinde köyün Kara Aslan mevkiinde Molla Ahmet tarafından yaptırılan mescidde, Anamurlu Dalaklı Oğlu Osman Efendi adı ilebilinen bir muallim dört yıl boyunca eski yazı üzerine ders vermiştir.Osman Efendi�nin köyden ayrılması üzerine Ali Bey isminde bir telgraf müdürü gelmiş ve O da birkaç yıl ders vermiştir.Ali Beyden sonra yerine İbrahim Bey adında bir muallim daha gelmiştir.Epeyce ihtiyar olan İbrahim Bey birkaç yıl çocuk okuttuktan sonra köyden ayrılmıştır. İbrahim Beyin köyden ayrılması ile okul bir süre kapalı kalmıştır.

  Aynı köyden Ahmet Oğlu Yakup SÖNMEZ 1942 senesinde eğitmen olarak köye geldi.

  Önce mescid olarak yapılan binada üç sene boyunca yeni yazılarla öğretim yaptı.Daha sonra 1945 senesinde ilk defa olarak millet eli ve hükümet emri ile bir ilkokul binası yapıldı.Bu yeni okulun ilk öğretmeni Gazipaşa Şefik Güney Köyünden Abdurahman Oğlu Hasan TÜLÜCEdir.

  Bu tarihten sonra zamanla öğretmen sayısı ve derslik sayısı periyodik olarak artmış, 1982 yılında ortaokul açılmıştır. 1993 yılında İlköğretim okulu yeni bina yapımına başlanmıştır. 1994 yılında tamamlanmıştır. 1994 1995 Öğretim yılında İlköğretim Okulu olarak hizmete açılmıştır.Halen 10 öğretmen ve 113 öğrenciyle eğitim-öğretime devam edimektedir.

  VİZYONUMUZ:

  Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden,

  öğrencilerinin kabiliyet ve

  ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmetini sunan,

  çevresinin eğitim- bilim ve kültür merkezi olan,

  eğitim öğretim alanında çağdaş

  ve lider bir okul olmak.

  Doğanca İlköğretim Okulu Antalya Gazipaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Doğanca İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Doğanca İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Doğanca İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Doğanca İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / GAZİPAŞA

  Adı: DOĞANCA İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Doğanca Köyü Gazipaşa/Antalya

  Telefon Numarası: 2425851113

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi: Bilgi Yok

  Web Adresi:
  http://www.doganca.meb.k12.tr/


  [​IMG]  Kaynak : webrehberi.biz -
  www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş