Doğanbey İlköğretim Okulu Bilgileri Hayrabolu Tekirdağ

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 25 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Doğanbey İlköğretim Okulu Bilgileri Hayrabolu Tekirdağ konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hayrabolu Doğanbey İlköğretim Okulu Hakkında - Doğanbey İlköğretim Okulu Tanıtımı - Doğanbey İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Doğanbey İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Doğanbey İlköğretim Okulu Tekirdağ Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Doğanbey İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Doğanbey İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Doğanbey İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Doğanbey İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TEKİRDAĞ / HAYRABOLU
  Adı: DOĞANBEY İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: DOĞANBEY İLKÖĞRETİM OKULU
  Telefon Numarası: 2823151058


  ğretim ve eğitim yaptığımız okulumuz, Tekirdağ İli, Hayrabolu İlçesi, İlyas Mah. Alpulu cad. 43 pafta, 237 ada, 3 parselde tapuya kayıtlı: 2375,50 metrekare yüzölçümü, 571 metrekare bina alanı, 1756,50 metrekare bahçe alanı olan, Doğanbey ilköğretim Okulu, halkın ve bakanlığın katkısı ile yapılmıştır. 16 Şubat 1968 tarihinde öğretime açılmıştır.Okulumuz, bodrum katı hariç, iki katlı olup, on dersliktir. İkinci katta bir müdür odası, beş adet derslik ve bir anasınıfı bulunmaktadır.
  Birinci katta ise, beş derslik, bir araç odası ve öğretmenler odası bulunmaktadır.Her katta salon olup, bodrum kat kömürlük olarak kullanılmaktadır.
  Eski okul yeri 10 Ekim 1927' de dispanser olarak şimdiki Belediye Parkı olan yerde idi. 1946' da dispanser yeri binası okul olarak kullanılmaya başlanmış olup, sonradan belediye ile bugünkü okul yeri, eski okul yeri ile takas edilmiştir.
  Okulumuzun adı: Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluğu döneminde yaşamış Yıldırım Beyazıt zamanında 1396 tarihinde kazanılan Niğbolu Zaferi ve Niğbolu Kalesi Komutanı olan Doğanbey'in ismi okulumuza verilmiştir.
  Okulumuzun ön bahçe girişinde merdivenin sağ tarafında yapılmış olan Atatürk Büstü, 1987 yılında demek ve halkımızın yardımlarıyla mermer kaidesi, 1988 yılında da tunç büst bakanlık tarafından hediye edilmiştir.


  MİSYONUMUZ

  Okulumuz için belirlenmiş olan eğitim-öğretim programını çevre faktörlerini de dikkate alarak etkili ve verimli bir şekilde uygulamak, öğrencilerin kabiliyetlerini ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmeti sunmak, onların sosyal, kültürel, teknolojik ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini artırmak temel görevimizdir.


  VİZYONUMUZ

  Değişen ve gelişen dünyada sanatsal anlamda okulumuzu çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim , kültür ve teknoloji merkezi olmak istiyoruz  [​IMG]


  Detaylı Bilgi için Tıklayınız


  webrehberi.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Doğanbey İlköğretim Okulu Forum Tarih
Doğanbey İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın Aydın Tanıtımı 10 Mart 2011
Doğanbey Payamlı İlköğretim Okulu Bilgileri Seferihisar İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 20 Şubat 2011
Doğanbeyli İlköğretim Okulu Tufanbeyli Adana Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2010
Doganbey İlköğretim Okulu Konya Beyşehir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2010
Doğanbey Köyü Hakkında Bilgi Karaçoban Erzurum Erzurum Tanıtımı 17 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş