Doğalgaza otomatik zam

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 12 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Doğalgaza otomatik zam konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), doğalgazda, elektrikte olduğu gibi üç ayda bir fiyat ayarlamasına gidilmesi için düzenleme yaptı.

  EPDK'nın Doğal Gaz Piyasası Tarifeler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'i Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre doğalgaz piyasasındaki tarifeler EPDK onayına tabi olacak. EPDK'nın onayladığı tarifelerin hüküm ve şartları, tarifelerin geçerli olacağı süre olan tarife dönemi boyunca bu tarifelere tabi olan tüm gerçek ve tüzel kişileri bağlayacak.

  İlgili tüzel kişilerce hazırlanacak tarifeler, bir önceki tarife döneminin bitiminden 90 gün önce Kuruma sunulacak. EPDK ilgili tüzel kişilerin mali verileri ve tarife önerileri ile piyasa verilerinden hareketle tarifeleri belirleyecek ve Kurul onayına sunacak. Onaylanan tarifeler Kurul tarafından belirlenen yeni tarife dönemi boyunca ilgili tüzel kişiler tarafından uygulanacak. Tarife esasları ve limitleri EPDK tarafından enflasyon ve diğer hususlar göz önüne alınarak tarife dönemi içerisinde yeniden ayarlanabilecek.

  Piyasa faaliyetine yeni başlayacak olan tüzel kişiler tarife önerilerini, faaliyete başlayacakları tarihten en geç 90 gün önce EPDK'ya sunacak. Tarife önerilerinde, tüzel kişilerin piyasa faaliyetleri ile doğrudan ilişkili olmayan hiçbir unsur yer almayacak.

  EPDK'YA RE'SEN TARİFE BELİRLEME YETKİSİ
  Usulüne uygun olarak yapılmadığı tespit edilen tarife başvuruları, eksiklikler giderilene kadar işleme konulmayacak ve başvuru sahibine yazılı olarak bildirimde bulunularak, eksikliklerin giderilmesi amacıyla süre verilecek. Tüzel kişinin başvurusunu zamanında yapmaması veya eksiklikleri öngörülen sürede gidermemesi halinde EPDK tarifeleri resen belirleyecek. Kurul tarafından onaylanan tarifeler, ilgili tüzel kişi tarafından kamuoyuna duyurulacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Doğalgaza otomatik Forum Tarih
Kırşehirli mucitten doğalgaza alternatif Bilim & Teknoloji 1 Mayıs 2009
Doğalgaza rekor zam Haber Arşivi & Gündem 22 Ekim 2008
Msn Plus Otomatik Mesaj Yollama Özelliği Msn Plus-Discovery 1 Şubat 2012
Türksat 3a Otomatik Arama Frekansı 2012 Uydu Alıcıları 17 Ocak 2012
Uydu Frekansları Otomatik Arama 2012 Uydu Alıcıları 17 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş