DoĞuŞ Ünİversİtesİ

'Üniversiteler' forumunda Siraç tarafından 19 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  DoĞuŞ Ünİversİtesİ konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu:
  1997
  Rektör: Prof. Dr. Cudi Tuncer Gürsoy
  İletişim bilgileri: Acıbadem cd. Zeamet Sk. Acıbadem-İstanbul
  Tel: 0 216 327 11 04
  Faks: 0 216 327 96 31
  İnternet Adresi www.dogus.edu.tr
  Öğrenim dili: İngilizce
  Türü: Vakıf

  Rektör Prof. Dr. Cudi Tuncer Gürsoy; "Sevili gençler ağırbaşlı ve güleryüzlü Doğuş Üniversitesi 2000 yılına binin üzerinde öğrencisi ile girecektir. Sizleri bu grubun içinde görmekten mutlu olacağız. Doğuş üniversitesi öğrencisiyle, öğretim üyesiyle ve tüm çalışanlarıyla ahenkli bir bütün olma yolundadır. Gelin Doğuşlu olmanın gururunu paylaşalım."
  Doğuş Üniversitesi'nde öğrenciler kayıtlı bulundukları programın yanısıra ikinci bir programdan da lisans veya mühendislik diplomasını çift anadal programıyla alabiliyorlar.
  Doğuş Üniversitesi de ilk olarak yabancı bir üniversitenin temsilcisi olarak açılan ancak daha sonra kanunlarımıza uymaması nedeniyle vakıf üniversitesi olan üniversitelerimizden birisi. Üniversitenin 3 fakültesi ve 79 öğretim elemanı bulunuyor.
  Doğuş Üniversitesi'nin bütün fakülteleri Acıbadem'deki kampüste bulunuyor. Kampüste iki bilgisayar labaratuvarı, kütüphane, kafeterya, fizuk, kimya labaratuvarları, yarı olimpik havuz, iki kapalı spor salonu, açık hava spor alanları, masa tenis salonu bulunuyor.
  Doğuş Üniversitesi kütüphanesinde 5 bin kitap, 12 CD-ROM ve 36 adet sürekli yayın bulunuyor. Kütüphanede ayrıca internet, multimedya hizmetleri de veriliyor.
  Üniversitenin kendine ait yurtları bulunmuyor. Öğrenciler kalacakları yerleri kendi imkanlarıyla sağlamak zorundalar.

  BURSLAR: Her yıl tespit edilen öğrenci kontenjanlarının yüzde 10'u oranında burslu öğrenci alınıyor. Burslu öğrenci kontenjanları ÖSYM kılavuzunda belirtiliyor ve burs yalnızca eğitim öğretim ücretini karşılıyor. Ayrıca başarılı öğrencilere Mütevelli Heyetince başarı ve ihtiyaç bursu veriliyor.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Eline sağlık paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - DoĞuŞ Ünİversİtesİ Forum Tarih
Doğuş Üniversitesi Hakkinda Bilgiler[Dogus Uni'de Yasam,Beslenme,Barinma,Ulasim,Sosyal Faaliyetler] Üniversiteler 25 Şubat 2009
Hayvanlarda Doğuştan Gelen Davranışlar Nelerdir Diğer Hayvanlar 10 Kasım 2013
Dilin Tanımı, Doğuşu ve Özellikleri Seviyeli-Ciddi Konular 29 Ekim 2012
İslamiyet'in Doğuşu Ve Yayılışı Hakkında Kısa Bilgi Tarihi Bilgiler 23 Ekim 2012
Dilin Doğuşu Hakkında Bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 18 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş