'Doçentlik Sınav Yönetmeliği değişebilir'

'Eğitim Haberleri' forumunda HiTMaN47 tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. HiTMaN47

  HiTMaN47 Üye

  'Doçentlik Sınav Yönetmeliği değişebilir' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  'Doçentlik Sınav Yönetmeliği değişebilir'
  Yüzüncü Yıl Üniversitesinde yapılan Üniversiteler Arası Kurul toplantısı sona erdi. Doçentlik sınav yönetmeliğinin değişeceği sinyallerini verdi.

  Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) yapılan Üniversiteler Arası Kurul (ÜAK) toplantısı sona erdi.

  YYÜ Yerleşkesindeki Kültür Merkezi'nde sabah saatlerinde başlayan toplantıda, açılış bölümünün ardından gündem konularının görüşülmesine geçildi.

  Basına kapalı olarak yapılan toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantı sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan ÜAK Başkanı ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hasan Ceylan, rutin kurul toplantılarından birini yaptıklarını söyledi.

  Toplantının Van'da yapılmasının, kent adına gurur verici olduğunu ifade eden Prof.Dr. Ceylan, ''Bu kurulda güzel kararlar aldık'' dedi.

  Toplantıda, bugünlerde gündemde olan doçentlik sınav yönetmeliği değişiminin de ele alındığını belirten Prof.Dr. Ceylan, bununla ilgili komisyon oluşturduklarını, komisyon çalışmasının ardından hazırlanacak raporun, Yükseköğretim Kuruluna sunulacağını vurguladı.

  Bir gazetecinin, ''(türban) konusunu görüştünüz mü'' sorusu üzerine Ceylan, böyle bir konuyu görüşmediklerini söyledi.

  Prof.Dr. Ceylan ''Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan'ın tutuklanması olayı gündeme alındı mı'' sorusu üzerine de ''konunun gündeme alınmadığını çünkü olayın mahiyetini bilemediklerini'' bildirdi.

  172. ÜAK toplantısına katılan rektörler, ÜAK üyeleri ve rektör yardımcıları, bugün ve yarın kent merkezi ile tarihi yerleri ziyaret edecek.

  (ALINTI)
   

Bu Sayfayı Paylaş