DMAE Ciltte Sıkılaştırmayı Sağlayan Yeni Mucize.

'Güzellik & Bakım' forumunda Mavi_Sema tarafından 8 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  DMAE Ciltte Sıkılaştırmayı Sağlayan Yeni Mucize. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  DMAE Ciltte Sıkılaştırmayı Sağlayan Yeni Mucize

  Cildimiz yaşımızın aynasıdır. Yaşımızı o ilk önce ele verir. Daha genç görünmesi için kırışıklıklar kadar sarkma ile mücadele de önemli. Kronolojik yaşımızdan daha genç görünmek istiyorsak, hedefimiz sadece kırışıklar olmamalı.

  [​IMG]


  Yer çekimi etkisi ve yaşla birlikte cilt altı destek dokusunun azalması, cildimizde sarkmalara neden oluyor maalasef . Çevrenizdeki kişilere dikkat ederseniz, bu sorunun direk yaşlılıkla da ilgisi yok. Mimiklere bağlı kırışıklıkların gençlerde bile göründüğünü fark edersiniz. Fakat sarkma problemi, hemen hemen sadece ileri yaşlarda ortaya çıkar. Günümüzde kırışıklıklarla mücadele için elimizde pek çok etken madde varken, sarkma için etkin olduğu kesinleşmiş fazla seçeneğimiz o kadar bulunmamakta.. Fakat bu yazının konusu olan DMAE maddesi ise elimizde sarkmaya karşı etkili maddelerden biri.
  Öncelikle "DMAE (Dimethylaminoethanol) nedir?" sorusunu yanıtlamak lazım. DMAE, balıklarda, en çok da sardalya ve somonda bulunan doğal bir madde. Sinir iletisinde görevli "Asetil kolin" adlı maddenin salınımını kolaylaştırıyor. Hücre duvarının önemli bir elemanı olan" fosfotidil kolin" oluşumunu uyarıyor. Yaşımız ilerledikçe, hücre içinde biriken moleküler artık lipofuscin’in birikimini azaltır.

  Peki, cildimize faydası nedir?
  Vücudumuz her an yer çekimine maruz kalıyor. Cildimizde de yerçekiminin etkisi ile sürekli aşağıya doğru çekiliyor. Buna ek olarak cilt altı destek dokumuz da zamanla azalıyor. Bu da sarkmayı kolaylaştırıyor. İşte DMAE, ciltte sıkılaşma sağlayarak, varolan sarkmayı da fark edilir şekilde gerilettiği gibi, ilerlemesini de yavaşlatır. (Ama çok ileri yaşlarda iyi uygulanmış bir yüz germe operasyonunun yerini hiçbir zaman tutamayacağını bilmek gerekir.)

  Cilde etkileri araştırılmış
  DMAE, 1990’lardan beri bazı özel kremlerin içeriğinde yaygın olarak kullanılmakta. Bu yıllar boyunca, cilde bir zarar verdiği belirlenmemiş. 1997 yılında British Journal of Dermatology ( İngiliz Cilt Hastalıkları Dergisi) de ise cilde olası zararları olup olmadığından da bahsedilmiş. Ama bu çalışma zararını kanıtlamak için yeterli olmamış.

  Beyin fonksiyonlarına da yararları var
  İnsan beyninde, hücre duvarının bütünlüğünün korunmasında önemli bir rolü var DMAE’nin . Ayrıca üretimini arttırdığı "asetil kolin" adlı madde sağlıklı beyin fonksiyonları için gerekli. Hücre içinde birikimini azalttığı "lipofusin", yaşımız ilerledikçe, sinir hücrelerimizde artar ve hücre yaşlanmasını hızlandırır. Bu olumlu etkileri sayesinde hafıza ve konsantrasyon gibi bilişsel yetilerimizi güçlendirir. Günümüzün belki de en yaygın hastalığı olan depresyona bile faydası olabilir. Bu bilişsel yetilere faydasından dolayı, tablet formunda da hazırlanarak kullanıma sunulmaktadır.
  Yazımı bitirmeden şunu vurgulamak istiyorum. Bakımımız için krem seçeceğimiz zaman içeriğinde de nelerin yer aldığına çok dikkat edelim ve cildimizin ihtiyaçlarına en uygun içerikli kremi alalım.
  Sağlıklı, güzel ve genç kalın.

  Dr.Beyhan Arıkan
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - DMAE Ciltte Sıkılaştırmayı Forum Tarih
Ciltte Oluşan Lekelere Doğal Çözümler Cilt Hastalıkları 9 Ocak 2011
Ciltte Oluşan Lekeler İçin Tedavi Yönteleri Hakkında Bilgi Cilt Hastalıkları 19 Aralık 2010
Ciltteki Lekelere Doğal çözüm - Cilt Lekelerine Dogal Formüller Güzellik & Bakım 18 Aralık 2010
Hamilelikte Ciltte Ne Gibi değişiklikler Oluyor ? Gebelik ve Annelik 29 Kasım 2010
Ciltteki Alaca Lekeler Cilt Hastalıkları 25 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş