Diyarbakır'dan barış çağrısı

'Diğer Takımlar' forumunda YıLMaZ tarafından 3 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. YıLMaZ

  YıLMaZ Üye

  Diyarbakır'dan barış çağrısı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [SIZE=+0][/SIZE]Bursaspor ile Diyarbakırspor arasında 26 Eylül 2009'da Bursa Atatürk Stadı'nda oynanan maçta yaşanan olaylar sırasında, oğlu ve yeğenini kucağına alarak tribünden çıkmaya çalışırken görüntülenen Diyarbakırspor taraftarı Edip Muratakan, hemşerilerine seslendi. Muratakan, "Gelecek olan taraftarları ve takımı çiçeklerle, sevgiyle, kardeşlikle karşılayın" dedi.
  [​IMG]
  Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesi İhsaniye Mahallesi'nde yaşayan Diyarbakırspor taraftarı Edip Muratakan, 26 Eylül 2009 Cumartesi akşamı 9 yaşındaki oğlu Resul Can ve 8 yaşındaki yeğeni Muhammet ile takımlarını desteklemek üzere gittikleri Atatürk Stadı'nda saha içinde yaşanan olaylar sırasında objektiflere takılmıştı. Muratakan, oğlu ve yeğenini atılan taşlardan korumak için kucağına almış, polis kalkanları arasında sahayı terketmişti. 6 ay aradan sonra, cumartesi günü Diyarbakır'da oynanacak olan Diyarbakırspor-Bursaspor maçı öncesi hemşerilerine seslenen Muratakan, karşılaşmanın şiddet olmadan, kardeşlikle geçmesini istediğini belirtti.
  "BURSASPOR DA, DİYARBAKIRSPOR DA TÜRKİYE'NİN TAKIMI"
  Edip Muratakan şunları söyledi: "İlk maçta sorunlar olmuştu. Ama ben Bursaspor taraftarının Diyarbakır'a gitmesini istiyorum. Diyarbakırspor yöneticileri ve taraftarlar onları hoşgörüyle karşılayacaklardır. Bursaspor da, Diyarbakırspor da Türkiye'nin takımı. Hemşerilerim, takımı ve gelecek olan taraftarları çiçeklerle, sevgiyle, kardeşlikle karşılaması gerekiyor."
  "ŞİDDET OLMASIN"
  Karşılaşmanın dostluk içinde geçeceğine inanıyorum. Diyarbakır birçok takıma ev sahipliği yaptı. Öc alarak, şiddete gidilmesini istemiyoruz. Taraftarlar arasında savaş alanları olmasın. Olaylar çıkmasın. Benim amacım, beni gören, duyanlar aynı şeyleri bir daha yaşamasın."
  [​IMG]  Fanatik
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Diyarbakır'dan barış çağrısı Forum Tarih
En Güzel Diyarbakır Resimleri - Diyarbakır'dan Harika Görüntüler Türkiye Şehir-Bölge Resimleri 26 Şubat 2011
Sanatın barışa katkıları maddeler halinde kısaca Kültür ve Sanat Bölümü 27 Ocak 2017
Kurtuluş Savaşının ardından itilaf devletleri ile imzalanan barış anlaşması kısaca Tarihi Bilgiler 4 Aralık 2016
Paris Barış Konferansı sonuçları nelerdir kısaca Tarihi Bilgiler 30 Kasım 2016
Dünyada barışın yaygınlaşmasında hoşgörünün önemi kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 24 Şubat 2016

Bu Sayfayı Paylaş