Diyarbakır'da dam çöktü!

'Yurt İçi Haberler' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 8 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Diyarbakır'da dam çöktü! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Diyarbakır'da dam çöktü!

  4 Kişi ÖLdü...


  Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'ne bağlı Altay köyünde sağanak yağış nedeniyle bir evin toprak damı çöktü. Ailenin yaşları 1 ile 10 arasında değişen 4 çocuğu öldü, 1 çocuk ise ağır yaralandı.

  Altay köyünde iki günden bu yana süren sağanak yağmur nedeniyle Tekin ailesinin evlerinin toprak olan damları aşırı yağışa dayanamadı. Dün gece toprak damın çökmesi sonucu altında kalan 5 kardeşten 4'ü hayatlarını kaybetti, 1'i ise ağır yaralandı. Dicle Kaymakamı Sezer Işıktaş, "Dün gece şiddetli yağış nedeniyle toprak evde oturan 7 kişilik Tekin ailesinden ne yazık ki 4 çocuğumuzu yitirdik. Hayatta kalan Tekin ailesinin tek çocuklarının durumu ciddiyetini kuruyor. Durumu ağır olan çocuğumuz Diyarbakır'a sevk edildi. Anne ve babanın durumu iyi. Yaşamını yitiren çocuklardan en küçüğü 1, en büyükleri ise 10 yaşındaydı" dedi.

  Kaymakam Işıktaş olaya üzüldüklerini ifade ederek, "Bu talihsiz aile dramı bizleri derinden üzmüştür. Şu an tüm ekiplerimizin çalışması köyde devam ediyor. Biz de olay yerinde incelemelerimizi sürdürüyoruz. Evsiz kalan aileyi ise boş olan lojmanlara yerleştirdik. Yaşamını yitiren çocukları bugün defnedilecek" şeklinde konuştu.
   

Bu Sayfayı Paylaş