Diyarbakır'da da eşek eti yedirildi

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 25 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Diyarbakır'da da eşek eti yedirildi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Diyarbakır’ın Kabasakal köyü yakınlarında, iki hafta önce poşetler içinde hafriyat alanına atılmış eşek başları ve etleri sıyırılmış kemikler bulunmuştu. Kemiklerin inceleme sonrasında at ve eşeklere ait olduğu öğrenildi.

  Ferit ASLAN'ın haberi

  Korkulan oldu: Adana’dan sonra Diyarbakır’da da vatandaşa eşek eti yedirildiği ortaya çıktı. Diyarbakır’ın Kabasakal köyü yakınlarında, iki hafta önce poşetler içinde hafriyat alanına atılmış eşek başları ve etleri sıyırılmış kemikler bulunmuştu.

  Bunun üzerine denetimlerini sıklaştıran Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri, 173 işyerinden 50 numune aldı. 46 numunenin analizi tamamlandı. İçlerinden ikisinin ‘tek tırnaklı’ tabir edilen at veya eşeklere ait olduğu anlaşıldı.

  Tarım İl Müdürlüğü söz konusu işyerlerine toplam 11 bin 446 TL idari para cezası keserken, iki lokanta hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

  Yetkililer “Denetimleri özellikle yemek fabrikaları, ucuz lahmacun veren lokantalar ve kasaplar üzerinde artırdık. İki numunede tek tırnaklı hayvanlara ait etlerin çıkması bizi şoke etti. Denetimler devam ediyor. Halka açık toplu tüketim yerlerinde bu etleri vatandaşa yedirenler ile ilgili yasal işlemler devam ediyor” dedi.

  Radikal
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Diyarbakır'da eşek yedirildi Forum Tarih
2011 Yılı Diyarbakır'daki Festival ve Yerel Etkinlikleri Diyarbakır Tanıtımı 26 Şubat 2011
En Güzel Diyarbakır Resimleri - Diyarbakır'dan Harika Görüntüler Türkiye Şehir-Bölge Resimleri 26 Şubat 2011
Diyarbakır'da neler yaşandı? Diğer Takımlar 9 Mart 2010
Diyarbakır'dan barış çağrısı Diğer Takımlar 3 Mart 2010
Diyarbakır'da bir su kuyusundan 148 yılan çıktı Garip olaylar 1 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş