Directory Opus

'C-D' forumunda Siraç tarafından 27 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Directory Opus konusu Directory Opus

  Tanıtım:
  Directory Opus, dosyalarınızı yönetmenize yarayan güzel bir yazılım. Yazılımla dosyalarınızı klasörler arasında taşıyabilir ve yedekleyebilir, resimlerinizi görüntüleyebilir, seslerinizi çalabilir, istemediğiniz dosyaları silebilirsiniz. Yazılım, sade bir dosya yöneticisi olmasının dışında aynı zamanda Windows tarayıcınızın ve FTP, ZIP, dosya/resim/slayt görüntüleme, çalıştırma programlarının işlevlerini yerine getiriyor. Kullanımı kolay ve tamamen özelleştirilebilir olması sayesinde kolaylıkla verilerinize erişebiliyor ve bunları yönetebiliyorsunuz. Ayrıca programı kurduktan sonra varsayılan dosya tarayıcısı, ZIP aracı olup olmaması gibi ayarlamaları yapabiliyorsunuz.

  Yazılımın Özellikleri :

  Tamamen Özelleştirilebilir Menü, Araç Çubuğu ve Kısayolları : Yazılım limitsiz menü ve araç çubuklarını desteklemektedir. Araç çubukları listeleyicinin her yüzüne veya bağımsız olarak hareket eden pencerelere eklenebilir.

  ZIP ve FTP Desteği : Yazılım, harici ZIP ve FTP programlarındaki gibi ZIP dosyalarına ve FTP sitelerine yerel klasörlerinizden erişmenize izin verir. Dosyalarınızı çeşitli yerlere veya yazılıma kopyalayabilirsiniz. Hatta bir FTP sitesini ZIP dosyasına atabilirsiniz.

  Çoklu Görev Yapabilme : Nesne yönelimli gelişmiş tasarım sayesinde birçok görevi yapabilirsiniz. Bir görevin bitmesini beklemenize gerek yoktur, bir göreve başlayabilir ve hemen diğerine geçebilirsiniz. Bir ZIP klasörünün açılması esnasında uzak FTP sitesinden dosyalar yükleyebilir ve çeşitli dosyaları yerel klasörleriniz arasında kopyalayabilirsiniz.

  Yaygın Resim ve Ses Dosyaları Desteği : Directory Opus, yaygın birçok resim ve ses dosyası biçimini desteklemektedir. Yazılımın güçlü resim görüntüleyicisi ile başka büyük bir resim programına gerek duymadan resimlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Klasörlerinizdeki resimlere bakarken bunları küçük simgeler şeklinde görerek önizleyebilirsiniz.

  Görüntüleme Ekranı : Opus Görüntüleme aracı ile resimleri, yazı dosyalarını ve diğer biçimdeki dosyaları kolayca görüntüleyebilirsiniz. Opus'un görüntüleyici eklenti sistemine sahip olması sayesinde görüntülemek istediğiniz dosya biçimleri için yeni sürücüler ekleyebilirsiniz. Directory Opus birçok popüler resim ve belge biçimi için eklentilere sahiptir. Üçüncü parti kütüphanelerin Word, Excel belgeleri, PDF dosyaları ve diğer birçok dosya türünü içermesi için görüntüleme kapasiteleri genişletilebilir. Ayrıca geliştiricilerin kendi özel görüntüleme eklentilerini yazabilmeleri için ücretsiz bir SDK da bulunmaktadır.

  Dijital Resimler İçin Geliştirilmiş Destek : Yazılımla dijital fotoğraf makinelerinde, EXIF biçimindeki gizlenmiş detaylara tamamen erişebilirsiniz. Resimleri çeşitli şekillerde sıralayabilirsiniz. Resimler hakkındaki; çekme zamanı, çekim hızı, ölçme tipi gibi daha birçok bilgiyi görüntüleyebilirsiniz.

  Geliştirilmiş Arama ve Bulma : Yazılımın güçlü arama sistemi ile istediğiniz dosyaları çabukça bulabilirsiniz. MP3 dosyalarını -son perşembe ile bugün arasında kaydedilen gibi- ayrıntılı şekillerde arayabilirsiniz.

  Güçlü Dahili Komut Seti : Bu özellik sayesinde birçok işlemi yapabilmek için kolaylıkla kendi komut fonksiyonlarınızı oluşturabilirsiniz.

  Sürüm : 9.1.0.6

  Boyut : 15.6 Mb

  Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

  Kısıtlama : 30/60 gün

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows 2000/XP/Vista

  Üretici Firma : GP Software

  [​IMG]
  [​IMG]

  Directory Opus
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Directory Opus Forum Tarih
Directory Opus 9.1.3.0 İndir C-D 9 Temmuz 2009
Directory Opus 9.1.1.1 Download C-D 28 Ocak 2009
Directory Opus - Dosya Yöneticisi Program İndir C-D 21 Eylül 2008
Directory Snoop 5.05 İndir C-D 4 Ekim 2009
Directory Printer 4.0 İndir C-D 27 Haziran 2009

Bu Sayfayı Paylaş