Dinlemeler TRT vericileriyle yapılmış

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 2 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Dinlemeler TRT vericileriyle yapılmış konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edilen iddianamede, gizli tanık Efe'nin verdiği bilgilere göre hukuk dışı dinlemelerin TRT vericileriyle yapıldığı ortaya çıktı.

  Ergenekon iddianamesinde gizli tanık Efe'nin ifadelerinde dinlemelerin nasıl yapıldığına dair ilginç bir ayrıntı yer alıyor.

  Erzincan Asayiş İstihbarat Kısım Komutanı Şenol Bozkurt ile daha önceden tanışıklığının olduğunu belirten Efe, Bozkurt'un kendisine dosyalarda tarikat ve cemaatlerle ilgili bilgilerin, CD'lerde ise bakan, milletvekillerinin ses kaydının bulunduğunu söylediğini kaydediyor.

  Bozkurt'un, dinlemeleri Başsavcı Cihaner'in talimatıyla yaptıklarını bilgisini kendisine verdiğini dile getiren Efe, Bozkurt'un Fethullah Gülen Cemaati'ne yönelik yapılan gayri resmi dinlemeyle cemaatin önde gelen isimlerinden en az 22 kişiyi içeri alacakları ifadesi yer alıyor. Bozkurt'un Başsavcının her şeyi ayarladığını ve tutuklama yapacak hakimin dahi belli olduğunu kendisine söylediğini belirten Efe, başsavcının nöbetçi hakim B.'nin tutuklama yapamayacağı gerekçesiyle hakim H.'yı görevlendirdiği kaydediyor.

  Hukuk dışı dinlemeleri Fethullah Gülen Cemaatiyle diyalog içinde bulunan ve Sakaltutan TRT vericilerinde memur olarak çalışan İ.K.'ten para karşılığı satın alındığını belirten Efe, İ.K'nin bu hizmet karşılığında Ergenekon'un üst düzey yöneticileri tarafından TRT Genel Müdürlüğü'ne tayininin yapıldığına dikkat çekiyor.

  (CİHAN)
   

Bu Sayfayı Paylaş