Dinamitle balık avında elini kaybetti, ceza da ödeyecek

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Dinamitle balık avında elini kaybetti, ceza da ödeyecek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ARAS Nehri'nde balık avlamak isterken ateşlediği dinamit elinde patlayan ve sağ eli bileğinden kopan 4 çocuk babası 43 yaşındaki Abdulgaffur Bölük sakat kaldı.

  Dinamitle balık avladığı için Su Ürünleri Kanunu’na muhalefetten 1420 TL ceza ödeyecek olan Bölük hakkında cumhuriyet savcılığı patlayıcı madde bulundurmak suçundan soruşturma açtı.

  Erzurum’un Tekman ilçesinden çiftçi Abdulgaffur Bölük, geçen pazar günü Çevirme Köyü’nden geçen Aras Nehri’nde balık avlamaya gittiğini belirtti. Bölük, “Yazın kırsalda bulduğum dinamite suya batması için taş bağladım. Sigaramla fitilini ateşledim. Ama yandığını fark etmedim. Patlama ile birlikte kan revan içinde kaldım. Yardımıma gelen köylüler beni ilçedeki hastaneye kaldırdı. Buradan da helikopter ambulansla Erzurum’a getirildim. Kopan bileğim parçalandığı için dikilemedi. Sakat kaldım. Hayatımda ilk kez kullandığım dinamit hayatımı kararttı” dedi.

  Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Servisi’nde tedavisi devam eden Abdulgaffur Bölük hakkında cumhuriyet savcılığı ‘patlayıcı madde bulundurmak’ suçundan soruşturma açarken, Erzurum Tarım İl Müdürlüğü de Su Ürünleri Kanunu’na muhalefet suçundan 4950 sayılı kanunun 36’ncı maddesince 1420 TL para cezasına çarptırdı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dinamitle balık avında Forum Tarih
Türkiye'nin en kalabalık şehri neresidir kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
2017 Balıkesir nüfusu Balıkesir Tanıtımı 31 Ocak 2017
Dünyanın en kalabalık ülkesi neresidir kısaca Ülkeler Coğrafyası 27 Ocak 2017
Balıkçılığın ülke ekonomisine katklıları maddeler halinde kısaca Eğitim Bilgileri 26 Ocak 2017
Komşuluk ve akrabalık ilişkileri nasıl olmalı kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş