Dilek Türkan Konseri

'Müzik Sohbet & Fan Club' forumunda KaRDeLeN tarafından 10 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Dilek Türkan Konseri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dilek Türkan Konseri


  Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi Dilek Türkan Konser bilgileri - 25 mart
  Dilek Türkan, bu konserinde cumhuriyet döneminden günümüze tango, fokstrot gibi çeşitli formlarda eserler seslendiriyor.

  Tarih : 25 Mart 2010
  Saat : 20:00
  Yer : Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi
  Şehir : İstanbul Anadolu  [​IMG]

  Dilek Türkan, bu konserinde cumhuriyet döneminden günümüze tango, fokstrot gibi çeşitli formlarda eserler seslendiriyor.
  Borusan yaylı çalgılar dörtlüsü, piyano, kontrbas ve klarnetten oluşan bir enstrümantal formasyonda eserler, Cengiz Onural ve Oğuzhan Balcı’nın düzenlemeleriyle icra ediliyor.

  Muhlis Sabahattin Ezgi’den, Kaptanzade Ali Rıza Bey’e, Mehveş Hanım’dan Neveser Kökdeş’e, Fehmi Ege’den Sadettin Kaynak’a çok değerli bestecilerin eserlerinden oluşan rengârenk bir repertuar, özgün ve yenilikçi düzenlemeler ve Dilek Türkan’ın yorumuyla dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.

  Esen Kıvrak, keman
  Olgu Kızılay, keman
  Efdal Altun, viyola
  Çağ Erçağ, viyolonsel
  Erdal Akyol, kontrbas
  Hakan Ali Toker, piyano

  Düzenlemeler: Cengiz Onural, Oğuzhan Balcı

  Solist Dilek Türkan:
  Balıkesir de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir’de tamamladı. İlk müzik çalışmalarına Balıkesir Halk Eğitim Merkezinde başladı. 1994 yılında İ.T.Ü. Türk Musîkisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünü kazandı. Öğrenimi boyunca Alâeddin Yavaşça ve Tülûn Korman ile repertuar, Güher Güney ve Ferşan Başaka ile şan, Fatma Gökdel, Şehnaz Uğurel ile nazariyat çalıştı. 1999 yılında bölüm ikincisi olarak mezun oldu. 1996’da TRT İstanbul Radyosuna İstisna Akitli Ses Sanatçısı olarak kabul edildi. İstanbul ve Ankara Radyolarında, gerek televizyon, gerekse radyo programları olmak üzere çeşitli konserlerde solist ve korist olarak görev aldı. 1999‘da Akasya Kolejinde 2 yıl, Alman Kolejinde 1 yıl olmak üzere Müzik Öğretmenliği yaptı. 2003’ten itibaren TRT’de program yapımcısı olarak çalışmaya başladı. ”Eski Sesler”, “Sanatçılarımızdan Birer Şarkı” ve “Şarkılardan Bir Demet “ adı altında programlar hazırladı. Kudsi Erguner’in Kurduğu “İstanbul Hanımları” grubu ile Hollanda, Belçika ve Fransa’da, Yansımalar grubu ve İncesaz grubu ile yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konserler verdi. Baki Duyarlar’ın Kemenjazz projesinde, Yarkın Ritm Grubu ile Kervansaray, İncesaz grubu ile Mazi kalbimde ve Kalbimdeki Deniz albümlerinde solist olarak yer aldı.

  Yansımalar Grubu ile “Son Osmanlı Yandım Ali” filminde “Sensiz” isimli şarkıyı seslendirdi ve İncesaz topluluğunun yaptığı dizi müziklerinde yer aldı. “Sultan’s Minstrels” grubu ile 2004 yılında “Yahudi Kültürü Avrupa Günü” münasebeti ile düzenlenen gecede Osmanlı dönemi Yahudi bestecilerin eserlerini seslendirdi. 2005 yılında kurulan Cemal Reşit Rey İstanbul Türk Müziği Topluluğunda ses sanatçısı olarak çeşitli konserler verdi. 2006 yılında Hollanda’da Akdeniz Festivali'nde verdiği konser Hollanda Devlet Radyosunda yayınlandı. 2008 yılında Türk Hava Yolları’nın 75. kuruluş yıldönümü münasebeti ile CRR Konser salonunda düzenlenen gecede Macar Radyo Senfoni Orkestrası ve İnce Saz grubu ile solist olarak yer aldı.

  2006 yılında Kültür Bakanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nun açtığı sınavı kazandı ve halen görevine devam etmektedir.

  Bilet Fiyatları:
  Tam: 10,00 TL, Öğrenci: 7,00 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dilek Türkan Konseri Forum Tarih
Sisli Bir Maziden Uzakta - Dilek Türkan Flash Gösteriler 26 Aralık 2010
Günlük konuşmalarda kullanılan dilek ve dua ifadelerine örnekler Dini Sohbetler Dini Forum 24 Kasım 2016
Okul Bahçesinin Daha Temiz Olması İçin Okul Müdürlüğüne Dilekçe Örneği Eğitim Bilgileri 8 Aralık 2013
Dilekçe Yazmak - Dilekçe Nasıl Yazılır Konu Dışı Başlıklar 18 Ekim 2012
Dilektepe Birikan İlköğretim Okulu Bilgileri Solhan Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş