Dicle Üniversitesi'nde dekan görevden alındı

'Eğitim Haberleri' forumunda Dine tarafından 26 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Dicle Üniversitesi'nde dekan görevden alındı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dicle Üniversitesi'nde dekan görevden alındı

  Dicle Üniversitesi (DÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şebnem Eskimez görevden alındı.

  [​IMG]

  DÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, görevde bulunulan süre içerisinde şaibeye karışmamış, alanında başarılı ve saygın bir ekiple hiçbir beklenti içinde olmadan çalışıldığı belirtildi.

  Herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışıyla üniversitenin her alanda bölge ve ülke kalkınmasına daha fazla katkıda bulunacak konuma getirilmesinin hedeflendiği kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

  ''Çeşitli zamanlarda yanlış bilgilendirme ve yönlendirmelerin etkisiyle bazı gruplar tarafından kamuoyuna yapılan mesnetsiz ve taraflı açıklamalar üniversite camiamızı ve halkımızı derinden üzmektedir. Diş Hekimliği Fakültesinde makine ve cihaz alımları ihalesinde usulsüzlük yapıldığı ihbarı üzerine yapılan mali denetimlerde ihale yasasına aykırı işlem ve usulsüzlük tespit edilmiştir. Rapor rektörlük makamına sunulmuş, rapora istinaden Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şebnem Eskimez hakkında Yükseköğretim Kurumları Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği'ne göre soruşturma açılmış, soruşturma dosyası ve disiplin kurulu kararı Yüksek Öğretim Kuruluna gönderilmiştir. Yüksek Öğretim Kuruluna gönderilen dosya, Yüksek Disiplin Kurulu sıfatıyla toplanan Yükseköğretim Genel Kurulunda görüşülmüş ve teklif edilen 'yönetim görevinden ayırma cezası' kabul edilmiştir. İdari boşluk oluşmaması için Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aytekin Sır, geçici dekan vekili olarak atanmıştır.''

  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dicle Üniversitesi'nde dekan Forum Tarih
Dicle Nerede Dicle Neresi Diyarbakır Tanıtımı 2 Ağustos 2013
Dicle Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Diyarbakır Diyarbakır Tanıtımı 4 Aralık 2012
Dicle Barajı ve Hidroelektrik Santrali Hakkında Bilgi Diyarbakır Tanıtımı 6 Ocak 2012
2012 Dicle Üniversitesi Taban Puanları Üniversiteler 10 Kasım 2011
Hatip Dicle Kimdir - Hatip Dicle Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 17 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş