Diablo II: Lord of Destruction Tanıtım İnceleme

'Oyun Haberleri' forumunda UquR tarafından 26 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Diablo II: Lord of Destruction Tanıtım İnceleme konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Diablo II: Lord of Destruction Tanıtım İnceleme

  [​IMG]

  Diablo II: Lord of Destruction
  Ne zaman çıkacak? Hala çıkmadı mı? Yine mi ertelendi? Daha kaç ay bekleyeceğiz? Bu gibi soruları Diablo II için ağzımızdan düşürmüyorduk ki Diablo II gelip geçti, ardından ek paket olan Lord of Destruction tüketildi gitti. Zamanın ne kadar çabuk gelip geçtiğinin farkına bile varmadık ama Diablo’nun yeni efsanesini de az beklemedik. Bir gerçek var ki Diablo II buna değerdi ve Lord of Destruction’ın da ondan aşağı kalır yanı yoktu.

  Diablo II’de üç büyük kardeşin peşine düşmüş, Mephisto ve Diablo’yu öldürüp Baal’ı elimizden kaçırmıştık. Tabi ki Baal da boş durmadı ve Soulstone’u ele geçirip bir barbarian kenti olan Horragath’ı işgal altına alıp Worldstone’a ulaşmaya çalışıyordu. Artık elimizden kaçırdığımız Baal’ı yakalayıp geldiği yere göndermenin vakti gelmişti. Sırf hikayesi bile oyuna ilgi duymanızı sağlamakla kalmayıp sizi belki de rafa kaldırdığınız Diablo II’ye geri dönmeye çağırıyor.

  Lord of Destruction, yıkımın efendisi olarak anıkardeşim Baal birliklerini göndermiş, ortamda çetin bir savaş hakim. Umudu gittikçe azalan Horragath halkının tek umudu sizsiniz. Ortamda gördüğünüz yaralanmış, perişan bir hale gelmiş barbarian’lar, eğer Diablo II’den barbarian karakterinizle oyuna başladıysanız sizin için daha bir anlamlı oluyor. Çünkü katledilen sizin halkınız. Bu gibi etkenler sizi oyuna biraz daha çekiyor, kaldı ki eğer sıkı bir Diablo hayranıysanız oyuna bağlanmanız için böyle şeylere gerek duymayacaksınız. Ayrıca, yeni bir oyuna yeni bir karakter ile de başlamak isteyebilirsiniz ki Lord of Destruction size bu aşamada iki yeni karakter sunuyor, Druid ve Assasin.

  Assasin maddeler üzerine yoğunlaşmış olup, ölümcül silahlar olarak düşüncelerini ve vücudunu kullanıyor. Vücudunu iyi kullanan Assasin düşmanlarına tekme atabilmek gibi özelliklere sahip. Çeşitli figürler ile bize hareketlerini sergileyen Assasin’in zihniyle de düşmanlarına zarar verebilme özelliği var. Barbarian’ın Bash atağını zihniyle benzer bir şekilde yapan Assasin yakın dövüş için ideal gözüküyor. Assasin ile beraber gelen diğer karakterimiz Druid’in doğaya hükmetmek gibi bir gücü var. Savaş alanına vahşi canlılar çağırması ki bunlar kurt, kuzgun gibi hayvanlardan sarmaşık gibi ama ölümcül ve hızlı hareket eden bir bitkiye kadar değişiyor. Kendisinin de ayı ve kurt gibi vahşi hayvanlara dönüştüğünü göz önüne alırsak kalabalık bir hayvan grubu ile dolaşacağımızı söyleyebiliriz.

  Druid ve Assasin ile oynamak gerçekten çok güzel ama bu karakterlerle Lord of Destruction’da oynamak için yapmanız gereken küçük bir şey var. Bu da Diablo’yu öldürmek. Yani herhangi bir karakterle ek pakette oynamak istiyorsanız ilk başta Diablo II’yi bitirmeniz gerekiyor. Zaten ek paketimiz de kurulum aşamasında Diablo II’ye ihtiyaç duyuyor, buradan da hikayenin bir bütün olarak işlendiğini anlayabiliriz. Yalnız bu yeni oyunumuz biraz kısa, benim 40.level Barbarian’ımla zaten kısa olan oyun daha da kısa bir zamanda bitti. Eğer yüksek level bir karakteriniz varsa ek paketi bitirmeniz çok zor olmayacaktır. Rahat bir oyun oynamak istiyorsanız Diablo II’yi bitirdiğiniz karakterinizle nightmare modunda level yapmanız yararlı olacaktır. Hem nightmare modunda bulacağınız daha güçlü silah, zırh ve taşlarla daha kuvvetli bir hale geleceksiniz, hem de atladığınız level’larla orantılı olarak skillerinizi geliştirip daha da güçleneceksiniz. Zaten Diablo II’yi bitirenlerin nightmare’de ustalaşmaya çalıştıklarını göz önüne alırsak bu o kadar da yabancı bir durum olmayacaktır.

  Biraz da yeni gelen yaratıklarımıza bakalım. Oyuna başladığınızda karşınıza ilk çıkacak olan düşmanlarınızdan birisi Enslaved’ler. Sizi fazla zorlamayacak olan bu yaratıklar karşınıza bol bol çıkacaklar. Etrafınızı sarmadıkları sürece (kaldı ki sarsalar da pek bir şey olmuyor) çok da fazla zarar veremeyeceklerdir. Genelde Enslaved’lerin bulunduğu yerde bulunan Death Mauler’lerin toprağın altından kendi uzantılarıyla çıkardıkları kazıkları biraz canınızı yakabilir ama onlar da grup halinde olmalılar ki verdikleri zararın bir anlamı olsun. Karşılıklı dövüşte ise pek başarılı olduklarını söyleyemeyiz. Bu anlattığım iki yaratığa göre biraz daha başınızı ağrıtacak bir diğer yaratık ise Demon Imp’ler. Işınlanma suretiyle hızlı bir şekilde yer değiştiren bu yaratıklar uzaktan attıkları ateş okları ile sizi biraz uğraştıracaklar. Hele ki büyük bir grubun arasında barbarian olarak kaldıysanız çıldırmanız işten değil. Leap Attack ile kurbağa gibi oradan oraya az zıpladığım olmadı. Tam üstüne atlarken veya giderken yer değiştirmesi sinir katsayınızı arttırıyor. Ama bu yaratıkların da sizi pek zorlayacağını söyleyemem. Teke tek’te çok zayıflar ama savaş alanında bulunan Burricade Tower (bir nevi küçük bir kule) gibi yapıların üzerine çıktıklarında veya ortamda gezen Crush Beast’lerin sırtına bindiklerinde verdikleri zarar biraz daha artıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Diablo Lord Destruction Forum Tarih
Diablo Siyah Yol Kitap Özeti - Mel Odom Kitap Özetleri & E-Kitaplar 23 Ağustos 2010
Diablo III - Diablo III Hakkında Oyunların Tam Çözümü 11 Aralık 2009
Diablo Oyunu Hileleri Oyun Hileleri 17 Ağustos 2009
DIABLO - Bartuc'un Mirası Kitap Özetleri & E-Kitaplar 26 Haziran 2009
DiabloSampler 2.0 C-D 20 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş