Dişlerin Temizliği -Diş Beyazlatma Yöntemleri

'Ağız ve Diş Sağlığı' forumunda KaRDeLeN tarafından 29 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Dişlerin Temizliği -Diş Beyazlatma Yöntemleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  diş bakımı - dişlerin fırçalanması - diş ipi kullanmanın önemi - diş beyazlatma yöntemleri - diş taşları


  Diş taşlarına elveda deyin
  Diş hekimlerinin kalkülüs olarak adlandırdığı diş taşları, tükürüğünüzdeki mineraller ve dişlerde oluşan bakteri plakları tarafından meydana gelirler. Düzenli olarak temizlenmeyen diş taşları görsel olarak kötü bir görünümün yanı sıra diş eti iltihabı ve periodontit gibi diş eti hastalıklarına da neden olurlar.

  Diş taşlarını önlemek için ise yapılması gerekenlerin oldukça basit olduğunu belirten Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı bunun kısaca düzenli ağız bakımı dediğimiz günde iki defa dişleri fırçalama ve diş ipi kullanımı olduğunu beliritiyor. Bunun yanında düzenli olarak diş hekiminin yapacağı diş taşı temizliğinde ise diş fırçasıyla bireylerin temizleyemediği yerlerin temizlendiğini, hem görsel olarak sigara, kahve ve çay gibi dişlerde lekelere neden olan besinlerin lekelerini temizleyip daha temiz ve güzel bir görünüm oluşmasına olanak sağlarken aynı zaman da diş eti hastalıklarının oluşumunu da engeller.

  Daha beyaz dişler
  Dişlerdeki çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen renkleşme bir çoğumuzun sorunudur. Ayna ya baktığımız zaman daha sağlıklı daha beyaz dişlerle gülümsemek ise sanıldığı kadar zor değil. Diş beyazlatma denilen işlemle çok kolay ve ağrısız bir şekilde dişlerin 6-8 tonda açılabildiğini belirten Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı bize diş beyazlatma hakkında bilgi verdi;

  “Son yıllarda hem avrupa ve amerika da hem de ülkemizde oldukça rağbet edilen bir tedavi ve estetik yöntemi olan diş beyazlatma işlemi ev veya ofis tipi olmak üzere iki farklı şekilde yapılmaktadır. Diş beyazlatma işlemi uygulanmadan önce ağız ve dişler çok ciddi bakımdan geçerler. Diş taşları, dişlerdeki plaklar, lekeler ve kısmi diş eti tedavisi yapılır. Bu beyazlatmadan en iyi sonucu almanın ilk adımıdır. Daha sonra kişinin tercihine göre ev veya ofis beyazlatma yöntemlerinden birini seçerek beyazlatma işlemi gerçekleşir. “

  İki çeşit diş beyazlatma yöntemi vardır
  Ev Tipi Diş Beyazlatma yöntemi; Diş hekiminizin verdiği talimatlara göre ağzınızın ölçülerine uygun olarak hazırladığı şeffaf plağı ve özel bir beyazlatma jeliyle beraber siz uygularsınız. Diş hekiminizin verdiği şeffaf plağın içine koyacağınız özel ağartma jelini günde birkaç saat dişlerin üzerine takmanız dişlerinizin beyazlaması için yeterlidir.

  Ofis Tipi Diş Beyazlatma yöntemi; Bu diş beyazlatma işlemi bir diş hekimi gözetimin de bir diş kliniğinde gerçekleştirilmelidir. Ofis tipi diş beyazlatma yönteminde kullanılan maddenin daha etken olmasından dolayı dişler de ev tipine göre daha kısa süre de istenilen beyazlığı elde etmek mümkündür.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dişlerin Temizliği Diş Forum Tarih
Kesici Dişlerin Görevleri Nedir Ağız ve Diş Sağlığı 4 Kasım 2013
Kesici Dişlerin Görevleri ve Özellikleri Hakkında Kısa Bilgi Ağız ve Diş Sağlığı 21 Ağustos 2013
Nükleer Enerji Mühendislerin Eğitimi Hakkında Bilgi Meslekler Rehberi 29 Eylül 2011
Nükleer Enerji Mühendislerinin Çalışma Ortamları Ve İş Bulma İmkanları Nedir Meslekler Rehberi 29 Eylül 2011
Nükleer Enerji Mühendislerinde Aranan Özellikler Nelerdir Meslekler Rehberi 29 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş