Dişe tel takma - Dişlere tel nasıl takılır

'Ağız ve Diş Sağlığı' forumunda SeLeN tarafından 14 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Dişe tel takma - Dişlere tel nasıl takılır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dişe tel takma - Dişlere tel nasıl takılır

  İnsanların en önemli organlarından olan dişler çocukluktan ölene kadar devamlı olarak kullanmaya mecbur olduğumuz bir uzvumuzdur. Böylesine önemli bir organa gereken önemi vermek hiç kuşkusuz mecbur olduğumuz bir durumdur.  Nitekim diş sağlığı bozulan birçok kişi bu durumun nedeni olarak geçmişte dişlerine önem vermemeleri olarak görmektedirler. Diş sağlığımızı korumak için mutlaka sıcak ve soğuk yiyecekleri birlikte tüketmemeliyiz. Ayrıca günde en az 2 defa fırçalamalıyız. Bu 2 defa fırçalamanın biri gece yatmadan önce olmalıdır. Zira gece ağzımızda bakteriler çoğalmaya devam ederler.

  Diş estetiği konusunda sorunu olan kişiler aslında dişlerinde sorun olmadığını bilmelidirler. Nitekim dişlerin ağzın içinde çarpık büyümesi tamamen çene yapısı ile alakalı bir durumdur. Çenesi küçük yapılı kişilerin dişleri yeterli alan bulamadıkları için birbirlerini iter ve bunun sonucunda çarpık dişler meydana gelir.


  Aynı şekilde çene yapısı büyük olan kimselerin dişlerinin arasında oluşan boşluklarda bu yüzdendir. Diş estetiğini bozan bir başka durumda gereğinden fazla dişin oluşmasıdır. Bu durum genellikle genetik faktörlerden dolayı meydana gelen bir rahatsızlıktır.,


  Diş estetiğini düzeltmek için oluşturulmuş tıp biriminin adı ortodontidir. Ortodonti de tedavi konusunda en önemli nokta birçok hastalıkta olduğu gibi erken teşhistir. Nitekim kişilerin diş çarpıklık problemleri çocukluk çağında tedavi edilirse sonuçlar çok daha başarılı olabilmektedir.


  Diş teli takmak çok eski zamanlardan beridir uygulanan bir tedavi yöntemi olmasına karşın etkinliğini yitirmemiştir. Bunun en önemli sebebi diş teli tedavisinin diğer tedavilere oranla daha güvenilir ve uygulanabilir olmasıdır. Diş teli takılan hastalarda birkaç yıl içerisinde başarılı sonuç alınabilmektedir.


  Ancak diş teli tedavisinin en kötü yanı hastalar da oluşturduğu psikolojik problemlerdir. Nitekim toplum tarafından fazlaca dikkat çeken kişiler oldukça etkilenmekte ve ilerde ruhsal problemler yaşamaktadırlar. Bunu önlemenin yolu ise hastaların bunun bir tedavi yöntemi olduğunu kendi bilinçlerine yansıtmalarıdır.


  Estetik Diş teli fiyatları seçilecek kurum, doktor ve kullanılacak malzemeye göre 1000 TL ile 5000 TL aralığında değişiklik gösterebilmektedir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dişe takma Dişlere Forum Tarih
Hadiselerin İlmi (Olayların Bilimi) Dini Sohbetler Dini Forum 10 Mayıs 2013
Yozgat Kadışehri Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Yozgat Tanıtımı 14 Aralık 2012
Seydişehir Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Konya Konya Tanıtımı 9 Aralık 2012
Peygamber Efendimizin Göğsünün Yarılması Hadisesi Peygamber Efendimiz (S.A.V) 6 Eylül 2012
Hadise Biz Burdayız Dinle Müzik Videoları 2 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş