Diş Nasıl Beyazlatılır - Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

'Ağız ve Diş Sağlığı' forumunda Mavi_inci tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Diş Nasıl Beyazlatılır - Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Diş Nasıl Beyazlatılır - Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

  Günümüzde dişleri beyazlatmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Aşağıda diş hekiminiz tarafından uygulanabilecek iki yöntem yer almaktadır.

  Diş hekimi önce beyazlatıcı solüsyonu doğrudan lekeli dişlere uygular, bu solüsyon ısı uygulanması (ya da alternatif olarak ısı ve ışık uygulanması)yoluyla aktif hale getirilir. Solüsyon yıkandıktan sonra daha beyaz dişler ortaya çıkar. Bu süreç yaklaşık 1 saat sürer ve bir randevuda 6 ya da 8 diş beyazlatılabilir.

  Diş hekimi sizin ağzınıza uygun, alt ve üst dişlerinize tam oturacak bir diş beyazlatma kalıbı hazırlar ve evde kullanmak üzere bir diş beyazlatma solüsyonu verir. Bu solüsyonlu kalıbı günde yaklaşık iki saat süreyle takmalısınız (gece de kullanılabilir). Bu şekilde beyazlatma, kullanılan ürüne bağlı olarak 1 ila 6 hafta sürebilir.

  Ayrıca evde kullanılmak üzere mağazalarda bulabileceğiniz diş beyazlatma kalemi ve çeşitli diş beyazlatma setleri vardır. Bu ürünlerin bazıları yukardaki yönteme benzer bir şekilde kullanılmakla birlikte, beyazlatma kalıbı standart olup, özel olarak dişlerinize uygulayabilirsiniz!

  Alıntı
   

Bu Sayfayı Paylaş