Diş Modelleri

'Ağız ve Diş Sağlığı' forumunda Mavi_Sema tarafından 9 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Diş Modelleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  2011 Diş Modelleri
  Diş Modelleri nelerdir
  altın oran diş modelleri
  porselen diş modelleri  porselen diş modelleri

  [​IMG]

  Ağız görüntüsünün kötü olduğu diş şekli bozukluklarında uygulanan, daha çok kozmetik değişiklik olarak adlandırılan kaplama şeklidir. Laminate yaprak kaplama olarak da adlandırılan kaplamalar estetik görünümlerden kaynaklı görüntü bozukluğu yaratan ön dişlere uygulanmaktadır.


  Yüz Şekline Göre Diş Modeli altın oran

  [​IMG]

  Bembeyaz ve düzgün dişlere sahip olmak isteyenler artık 'altın oran'ları tercih ediyor. Ajda Pekkan, Ebru Şallı ve Victoria Beckham gibi ünlülerin diş modeline sahip olmak isteyenlere 'altın oran' yöntemiyle kusursuz diş estetiği yapılıyor.

  Altın oran ise yüzün üçgen, kare, oval ya da dikdörtgen olmasına göre şekilleniyor. Diş hekimi Yaşar Nalçacı, kaş-burun-çene, burun-kulak memeleri, kaş-alın-saç başlama mesafesinin de estetik görüntü sağlamada çok önemli etkenler olduğunu vurgulayarak, şu bilgileri veriyor: "Eskiden hastadan alçı model alınır, teknisyene yollanır ve o da kendince en güzel dişleri yapardı. Yani herkese, her yüze aynı model dişler uygulanırdı. Halbuki dişler de bir elbise gibi görüntüyü değiştiren unsurlar olduğu için yapacağınız en güzel diş dahi o yüze gitmeyebilir, hatta çirkin bile olabilir. Çünkü hastanın yüz şekli, göz rengi, ten rengi ve saç rengi bile önemlidir. Bunlar göz önünde bulundurulmadan yapılan en güzel diş dahi hastaya hiç yakışmadığı gibi estetiğini de bozabilir
  (Doğan Haber Ajansı)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Diş Modelleri Forum Tarih
Sıra Dışı Yatak Örtüleri - Sıra Dışı Yatak Örtüsü Modelleri Dekorasyon 11 Aralık 2011
Jump Disney Çocuk Ayakkabı Modelleri Ayakkabı ve Çanta Dünyası 20 Eylül 2010
Disney Çocuk Halı Modelleri 2010 Dekorasyon 4 Mart 2010
Disney Halı Modelleri - Disney Cocuk Odası Halı Modelleri Dekorasyon 9 Şubat 2010
Sıradışı Gelinlik modelleri Populer markalar & Moda 24 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş