Diş Ağrısına Bitkisel Çözüm

'Şifalı Bitkiler' forumunda Mavi_Sema tarafından 8 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Diş Ağrısına Bitkisel Çözüm konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Diş ağrısı insanların hayatlarının pek çok döneminde karşılaştıkları ağrılardır.İlk başlarda bu ağrı hafif oldu için pek önemsenmez ta ki ağrı iyice dayanılmaz hale gelinceye kadar. Bu dönemde de dikkatli olmak gerekir.

  Diş ağrısı; dişin çürümesi minesinin aşınması dişetlerinin iltihaplanması veya bunlara benzer nedenlerden kaynaklanan ve genellikle gece başlayan ve nabız atışı gibi zonklama tarzı ağrılardır.Bu durum özellikle kötü veya yetersiz ağız hijyeninden kaynaklanır. Ağız içine yerleşen bakteriler şekerli ve unlu yiyecek kalıntıları ile asit oluşturur ve bu da dişin koruyucu tabakasını zayıflatarak çürüklere neden olur.

  ÖNERİLER

  -Ağrıyan diş diş fırçası ve diş ipi kullanılarak temizlenmeli ve yarım su bardağına yarım çay kaşığı tuz ilave edilerek elde edilen tuzlu su ile ağız iyice çalkalanmalıdır.
  -Karabiber ve nane havanda dövülerek ezilir. Sarımsak suyu ile sulandırılarak sıvı kıvamına getirilir. Hazırlanan sıvı ile ıslatılan pamuk ağrıyan çürük dişin üzerine konur.
  -Ağrıyan dişin üzerine çok az karanfil yağı (eugenol) damlatılmış pamuk koyulabilir.(Fakat bu çok fazla olmamalıdır. Çünkü diş etini tahriş edebilir.)
  -Kurutulmuş ebegümeci tuzlu su ile ıslatılır. Ağızda çiğnenir.
  -Dilimlenmiş limon ile birlikte bir miktar adaçayı demlendirilir.Bu sulu karışım ağrıyan dişin tarafında duracak şekilde bir müddet ağızda tutulur. Bu işlem sık sık tekrarlanabilir.
  -Papatya ve biberiye birlikte kaynatılır. Süzülerek elde edilen çaya limon tuzu ilave edilir.Bu çay ile ağız sık sık çalkalanır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Diş Ağrısına Bitkisel Forum Tarih
Diş Ağrısına Doğal ve Bitkisel Tedavi Ağız ve Diş Sağlığı 23 Aralık 2011
Diş Ağrısına Bitkisel Tedavi Ağız ve Diş Sağlığı 17 Kasım 2011
Diş Ağrısına Bitkisel Çözümler Ağız ve Diş Sağlığı 23 Mart 2010
Diş Eti Ağrısına Ne İyi Gelir Ağız ve Diş Sağlığı 9 Mayıs 2011
Diş Agrısı Sorunu - Diş Ağrısına Evde Neler Yapılabilir Ağız ve Diş Sağlığı 23 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş