Devlet Tiyatrosu İlk Kez Yurtdışı Turnesinde

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda Fatma tarafından 4 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Devlet Tiyatrosu İlk Kez Yurtdışı Turnesinde konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Devlet Tiyatroları 2008-2009 tiyatro sezonunun ilk yurtdışı turnesini Almanya'ya yapacak. Geçtiğimiz yıl bir proje olarak açıklanan 'gurbetçiye Türk tiyatrosu izletme' projesi hayata geçiriliyor.

  Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının sahneye koyduğu ödüllü oyunlar 'Kurban' ve 'Tek Kişilik Şehir', Almanya'daki Türk vatandaşları ile buluşacak. Frankfurt'ta 2-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenen "Frankfurt Interkulturelle Theater Tage-Türkiye" festivali kapsamında temsil edilecek oyunlar projenin ilk ayağını oluşturacak. Proje, Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği oyunların Avrupa'nın farklı ülkelerinde her ay vereceği temsiller ile devam edecek. Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği Kurban 3 Ekim'de Frankfurt'ta, 4-5 Ekim tarihlerinde Stuttgart'ta temsil edilirken; "Tek Kişilik Şehir" 11 Ekim'de Frankfurt'ta sanatseverlerle buluşacak.

  'Kurban', Ankara Devlet Tiyatrosu'na İsmet Küntay ödüllerinden "En İyi Yapım" ve "Yönetim" ödülünü kazandırırken Miraç Eronat'a "En İyi Kadın Oyuncu", Ahmet Erkut'a "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü, Okay Temiz'e ise Sanat Kurumu'nun "En İyi Müzik" ödülünü getirmişti. "Tek Kişilik Şehir" ise Serhat Nalbantoğlu'na Sanat Kurumu'nun "En İyi Yönetmen" ödülünü kazandırırken, Devrim Yakut "En İyi Kadın Oyuncu", Işın Mumcu da "En İyi Çevre Tasarımı" ödülünü almıştı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Devlet Tiyatrosu İlk Forum Tarih
Ankara Devlet Tiyatrosu'ndan Yeni Yılın İlk Turneleri Kültür Sanat Haberleri 4 Ocak 2010
Baştan Çıkarma Tiyatro Oyunu - İstanbul Devlet Tiyatrosu Tiyatro ve Skeçler 28 Ekim 2010
Trabzon Devlet Tiyatrosu Nisan 2010 Oyun Düzeni Tiyatro ve Skeçler 5 Nisan 2010
Bursa Devlet Tiyatrosu Nisan 2010 Oyun Düzeni Tiyatro ve Skeçler 5 Nisan 2010
İzmir Devlet Tiyatrosu Nisan 2010 Oyun Düzeni Tiyatro ve Skeçler 5 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş