Devlet 100 bin memur kadrosu açıyor

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda Dine tarafından 20 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Devlet 100 bin memur kadrosu açıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Devlete memur alımı konusunda çalışmaların sürdüğünü belirten Başbakan Erdoğan, “Biz şu anda memur konusunda ciddi bir alım yapmayı planlıyoruz. Alımları popülizm olsun diye yapmayacağız” dedi

  [​IMG]

  Başbakan, işsizlikle ilgili devletin alacağı tedbirlere yönelik ise “Biz şu anda memur konusunda ciddi bir alım yapmayı planlıyoruz tekrar. Rakam vermeyim ama ciddi alım yapacağız” dedi.
  BU YIL 19 BİN PERSONEL EMEKLİ OLACAK

  Daha önce açıklanan verilere göre devlet bu yıl 32 bini yeni kadro olmak üzere 80 bine yakın personel alımı planlıyordu.

  2010 yılı bütçesinde, kamudan emeklilik, ölüm, istifa veya nakil sonucu ayrılan memurların sayısının yüzde 50’sini geçmeyecek şekilde açıktan ya da nakil suretiyle atama yapılmasına karar verilmişti. Başbakan Erdoğan’ın açıklamalarının ardından bu yılki memur alımlarının 100 bine ulaşması bekleniyor. ATV televizyonunda memur alımı açıklamasına açıklık getiren Başbakan Erdoğan, memur alımlarını popülizm olsun diye yapmayacaklarını, şu anda emekli olacak devlet memurları yerine alım yapılması gerektiğini belirtti.

  Erdoğan, “Tüm bunları yaparken de ciddi sayıda bir alımı başaracağız’’ diye konuştu. Bu yıl 19 bine yakın personelin emekli olacağı hesaplanıyor.


  haber7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Devlet memur kadrosu Forum Tarih
657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu Disiplin Yönetmeliği Hukuk 17 Haziran 2011
657 Devlet Memurları Kanunu Hukuk 15 Haziran 2011
Devlet Memurları Kanunu - Devlet Memurlari Kanunu Hakkinda Hersey Hukuk 31 Aralık 2008
Devlet Memurlari Kanunu Hukuk 8 Eylül 2008
Devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları kısaca Konu Dışı Başlıklar 12 Ekim 2017

Bu Sayfayı Paylaş