"Detoks" efsanesi fos çıktı

'Genel Sağlık' forumunda Siraç tarafından 5 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  "Detoks" efsanesi fos çıktı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  "Detoks" efsanesi fos çıktı

  "Detoks" efsanesi fos çıktıVücudu toksinlerden arındırdığı ileri sürülen "detoks" ürünlerinin bir işe yaramadığı ortaya çıktı

  05.01.2009
  [​IMG]
  Vücudu toksinlerden arındırdığı ileri sürülen "detoks" ürünlerinin bu işe yaradığına dair kanıt bulunmadığını söyleyen bilim adamları, meyve ve sebze yemenin sağlıklı hissetmenin en iyi yolu olduğunu belirtti.
  Şişe suyundan yüz kremine çok sayıda ürünü inceleyen Voice of Young Science (VoYS) adlı kuruluş, vücudu toksinlerden arındırdığı ileri sürülen çok sayıda ürünün, "anlamsız" olduğunu bildirdi.
  300'den fazla genç bilim adamını bünyesinde toplayan kuruluş, yılbaşı kutlamalarının ertesinde organizmalarını temizlemek isteyenlerin medet umduğu detoks ürünlerinin pek etkili olmadığını belirtti.
  "Detoks" kelimesinin, ayak pansumanından saç maşasına kadar her üründe kullanıldığını ve bu ürünlerde toksinlerden arındırdığı ileri sürülen süreçle ilgili inandırıcı bir açıklama yer almadığını belirten araştırmacılardan Harriet Ball, detoks ürünleri üzerindeki incelemelerinin, kendilerine bunların çok az veya hiç etkisi bulunmadığını gösterdiğini kaydetti.
  Ball, insanların ceplerini boşaltmaktan başka işe yaramadığını belirttikleri ürünlerde şaşırtıcı yöntemler kullanıldığını bildirdi.
  İngiltere'de detoks programlarını savunan çok sayıda şirketten Boots, 5 günlük detoks programının, kullanıcıyı zindeleştirdiğini ve enerjiyle doldurduğunu iddia ediyor.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Detoks efsanesi çıktı Forum Tarih
Bilim adamları: Detoks efsanesi boş Genel Sağlık 6 Ocak 2009
Kerevizli Detoks Çorbası Tarifi Yapılışı İçecekler ve Çorbalar 11 Haziran 2011
Lahanalı Detoks Çorbası Tarifi Yapılışı İçecekler ve Çorbalar 11 Haziran 2011
Detoks Diyetinin Faydaları Yararları Diyet Beslenme 10 Aralık 2010
Detoks Nedir - Detoks Hakkında Bilgi Diyet Beslenme 11 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş