Ders kitabında Efendimiz'e hakaret !

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 5 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Ders kitabında Efendimiz'e hakaret ! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ders kitabında Efendimiz'e hakaret !
  [​IMG]
  Açık Ögretim Fakültesi Siyaset Bilimi ders kitabında yer alan bazı ifadelerin Peygamber Efendimiz'e (S.A.V) yönelik hakaretler içermesi tepkilere neden oldu.

  Habervaktim'in haberine göre Anadolu Üniversitesi Acık Öğretim Fakültesi ders kitapları arasında yer alan Siyaset Bilimi ders kitabının 11. ünitesinin 214 sayfasının 3 paragrafında yer alan “Üstelik Hz. Peygamber zamanında bile Kur'an'daki hükümlerin aynen uygulanmadığı oluyordu. Örneğin, peygamberin kendisi, bir borcu öderken üstüne faiz anlamına gelebilecek bir ek yapmıştı” şeklindeki ifade sert tepkilere neden oldu.

  Konuya ilişkin bir açıklama yapan Büyük Birlik Partisi İzmir İl Başkanı Ahmet Bereket, kitapta yer alan skandal ifadeler için “başta yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'e ve Peygamberimiz Hz. Muhammed'e (S.A.V) yapılan son derece çirkin bir yakıştırma ve saldırıdır” ifadelerini kullandı.

  Sessiz kalınması beklenemez

  “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V) hiçbir zaman Kur'an hükümlerinin dışına çıkmamıştır” diyen Bereket, tepkisini şöyle sürdürdü:

  “Ne amaçla ve neye hizmet ettiği belli olmayan, üstelik bilim adına üniversite öğrencilerine ders kitabı olarak okutulan bir bilim kitabında, bu tarz dinimizin derlerine iftira atılmasını haz etmemiz ve bunun karşısında sessiz kalmamamız mümkün değildir. Bir an önce A.Ü Açık Öğretim Fakültesi Siyaset Bilimi Ders kitaplarının toplatılarak, sanki Peygamberimiz (S.A.V) Allah'ın hükümlerinin dışında, Kur'ana aykırı hareket ediyormuş anlamı taşıyan bu yakışıksız ve gerçek dışı ibarenin çıkartılmasını ilgili kurum ve makamlardan bekliyoruz.”
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ders kitabında Efendimiz'e Forum Tarih
Öğrendiğiniz başkalarınında bilmesi gereken bir bilgiyi kimseye söyleyemediğinizde ne hissedersiniz Eğitim Bilgileri 8 Şubat 2017
Kitap okurken veya ders çalışırken ışıktan en doğru şekilde nasıl yararlanırız kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
sizce ders??? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 26 Temmuz 2016
Sevinç ve üzüntülerinizi paylaşınca neler hissedersiniz? Seviyeli-Ciddi Konular 17 Mart 2016
Peygamber efendimizin yaşadığı ders verici olaylar Peygamber Efendimiz (S.A.V) 1 Mart 2016

Bu Sayfayı Paylaş