Derinlemesine temizlik arindirma

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 4 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Derinlemesine temizlik arindirma konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  derinlemesine temizlik arındırma
  Öncelikle vücudunuzun arındırma uygulayacağınız bölgelerini iyice temizleyin. Kurulanmadan, nemli cildinize bir miktar arındırıcı ürünü elinizle ince bir tabaka halinde yayın. Önce parmaklarınızla, daha sonrada kıl bir eldiven ile hafifçe bastırarak ve küçük dairesel hareketler yaparak ürünü uygulayın. Hareket yönünüz hep kalbinize doğru yani aşağıya yukarıya doğru olmalı. Ürünü uygularken çok sert olmayın, bu derinizi zedelemekten başka bir işe yaramaz. Ayrıca, yeterli olandan daha fazla bir arındırma işlemi istenmeyen deri enfeksiyonlarına neden olabilir. Sadece diz, dirsek ve topuk gibi derinin daha sert ve pütürlü olduğu bölgelerde ısrarlı olmanız yeterli.
  Arındırma işleminiz bitince, ılık suyla vücudunuzu durulayın ve nemlendirici özelliğe sahip bir krem ile cildinizi hem nemlendirin hem de yatıştırın.

  Arındırma cilt için zorunlu mudur?
  Dermatologların büyük bir çoğunluğu arındırmanın zorunlu olmadığını söyleyecektir. Gerçekten de ölü hücreler kendiliğinden cilt yüzeyine kadar çıkar ve zamanla dökülür. Ölü hücreler cilt yüzeyine yerleştiklerinde cilde adeta beyaz bir tozla kaplanmış gibi kuru ve cansız bir görünüm verirler. Buna neden olan ölü hücrelerin kepeksi görünümüdür. Arındırma işlemi ölü hücrelerin bu kepeksi görünüme bürünmeden cilt yüzeyinden atılmasına yardımcı olur. Böylece cilt her zaman daha yumuşak, daha genç ve ışıltılı bir görünüm alır.
  Kısaca arındırma işlemi cilt için zorunlu değil ama gereklidir.

  Ne sıklıkta uygulamalı?

  25-30 yaştan genç olanlar için haftada bir kez arındırma uygulamak yeterlidir. Bu yaştan sonra hücrelerin yenilenme hareketleri yavaşlamaya başladığı için haftada 2 kez de uygulanabilir. İdeal arındırma duş altında ve yatmadan önce yapılmalıdır. Nedeni, arındırmanın cildi hassaslaştırmasıdır, uyku sırasında cildiniz siz fark etmeden sakinleşecektir.
  Yan etkileri var mıdır?


  Bir cilt hastalığı yaşıyorsanız sorununuzu artırmamak için hastalığınız tamamen geçinceye dek arındırma işlemi yapmamalısınız.
  Vücudunuza arındırma uyguladıktan sonraki 24 saat içinde cildinizde oluşan hassasiyetten dolayı güneşlenme ve epilasyon gibi uygulamalardan kaçının
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Derinlemesine temizlik arindirma Forum Tarih
Derinlemesine Temizlik ve Parlak Görünüm İçin Saç Maskesi Güzellik & Bakım 20 Aralık 2008
Derinlemesine Cilt Temizliği İçin Öneri Güzellik & Bakım 25 Nisan 2010
Dindar olmakla temizlik arasında nasıl bir ilişki vardır kısaca Dini Sohbetler Dini Forum 18 Şubat 2017
Temizlik ile ilgili hikaye örnekleri Masallar-Hikayeler-Destanlar 26 Ocak 2017
Temizlik imandan gelir kompozisyon Makaleler-Denemeler 24 Kasım 2016

Bu Sayfayı Paylaş