Deri Koltuklarınızın Bakımı

'Pratik Bilgiler' forumunda KaRDeLeN tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Deri Koltuklarınızın Bakımı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Deri Koltuklarınızın Bakımı  Son yıllarda kullanım kolaylığı ve şık görünümleriyle salonlar için tercih edilen deri koltukların bakımı kumaş koltuklara göre kolay iken bir o kadarda özen istiyor. Yanlış uygulamalar deri koltuklarınızı yıpratmanıza sebep olabilir. İşte bu yüzden deri koltuklarınızı temizleme yöntemlerini ve dikkat etmeniz gerekenleri listeledik.Herşeyden önce deri koltuklar derinin işleme tekniklerine ve türlerine göre farklı özellikler taşıyabilirler. Deri koltuklardaki lekelerin temizliği için koltuğu satın aldığınız mağazadaki yetkililerden temizlik ve bakımı için bilgi alabilirsiniz. Yetkilelerin yönlendirmasi ile evde bakım için temizlik seti temin edebilirsiniz.

  Sabun deterjan şampuan benzin tiner aseton gibi maddeler lekeyi çıkarmak yerine deri koltuğunuza zarar verebilir ve hoş olmayan görüntüler ortaya çıkarıp[​IMG] koltuğunuzun ömrünü kısaltabilir.

  Deri koltukların temizliği[​IMG] kumaş koltuklara göre daha kolaydır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta temizlik malzemesinin özelliğidir. Yoğun asit içeren temizlik maddeleri deri yüzeyinin aşınmasına neden olmaktadır. Bunun yerine hafif nemli bir bezle deri koltuğu silmeli hemen ardından kuru emici bir bezle fazla nemi almalısınız. Bu şekilde deri üzerinde sudan kaynaklanan lekeler oluşmayacaktır.

  Deri[​IMG] ısıya karşı hassastır. Yüksek ısıya maruz kaldığında kurur ve çatlayıp sertleşir. Bu durum hem koltuğun kullanım süresini kısaltır hem de kötü bir görünüm yaratır. Bu yüzden deri koltuklarınızı radyotör[​IMG] petek[​IMG] soba[​IMG] ısıtıcı gibi yoğun ısı veren ürünlerden uzak tutmalısınız. Özellikle kış aylarında yapılan hatalardan biri olan petek önüne deri koltuklarınızı koymamalısınız. Bu aynı zamanda ısınma ihtiyacınızıda karşılamayacaktır.

  Direk güneş ışığı alan bölgelerde de deri koltuk kullanılmamalıdır. Üzerine yansıyan güneş ışığı deride parlama yapacaktır. Ayrıca yine deriyi kurutarak mat bir görüntü ile ömrünü kısaltacaktır.


  Deri koltuklarınızı kesinlikle elektrikli süpürge ve fırça ile temizlemeyin.

  Eğer koltuklarınıza yiyecek veya içecek dökülürse[​IMG] önce kuru bir bez kullanarak ıslaklığı bezin emmesini sağlayın. Daha sonra temiz ıslak bir bezle fazla bastırmadan silin. Gerekirse temiz ıslak bezle aynı işlemi uygulayın. Sonra kuru bir bezle nemini alın.

  Eğer deri koltuğunuz varsa deri temizliği için özel olarak üretilen temizlik malzemelerinden mutlaka alın. Ve 3-4 ayda bir deri koltuklarınızın bakımını bu malzemelerle yapın. Bu işlem deri koltuklarınızın ömrünü uzatacaktır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Deri Koltuklarınızın Bakımı Forum Tarih
Muhtara hangi ihtiyaçlarımızı karşılamak için gideriz kısaca Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Niçin Dua ederiz? Dualarımız Dua paylaşımları 3 Ekim 2016
Neden ibadet ederiz kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 2 Ekim 2016
İnsanlara değer verdiğimizi nasıl ifade ederiz? Psikoloji 3 Şubat 2016
2016 Derik nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016

Bu Sayfayı Paylaş