Deri güvesi - Deri güvesi hakkında

'Diğer Hayvanlar' forumunda Dine tarafından 3 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Deri güvesi - Deri güvesi hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Deri güvesi - Deri güvesi hakkında


  [​IMG]

  Deri güvesi çoğunlukla deri fabrikalarında, deri imalatı yapan dükkânlarda bulunur. Deri güveler; deriden yapılmış bütün hayvansan maddeleri yerler. İş yerleri için büyük tehlike yaratan deri güvesi, görüldüğü anda acil ilaçlama yapılmalıdır. Güve yumurta yöntemiyle ürer. Çiftleşme için mutlaka bir dişi birde erkek güveye ihtiyaç vardır. Dişi güve yumurtasını kurtçuk olarak bırakır. Güvenin bıraktığı kurtçuk daha sonra kelebek şeklini alır. Bu süre 1,5 ay kadar sürer. Güve bir defada yaklaşık olarak 6–10 adet yumurtlar. Güvelerin yumurtlamaları bulundukları ortama ortamın sıcaklığına bağlı olarak değişir. Güve çabuk çoğalan bir böcek türü olduğu için ilaçlamanın biran önce yapılması gerekir. Güvenin türüne göre ilaçlar farklıdır. Güve ilaçlaması yapıldıktan sonra periyodik aralarla ilaçlamaya devam edilmelidir. Bu işlemi ilaçlamada uzman bir firmaya yaptırmalısınız. Kullanılan böcek ilaçlarının sağlık bakanlığından onaylı olmasına dikkat edilmelidir.

  Güveler insanları ısırır mı?

  Güvenin hiçbir türü insanları ve hayvanları ısırmaz ve sokmaz. Çünkü güve türleri kan emici değiller.

  Güveler ne yer?

  Güveler türüne bağlı olarak farklı besinler yerler. Tahıl güvesi tahıllar ile beslenir, elbise güvesi giyecekleri kemirir, deri güvesi hayvansal ürünleri kemirip yer, yani her güve türü farklı besinleri yerler.

  Güve nasıl ilaçlanır?

  Güve türüne bağlı olarak farklı ilaçlar ile ilaçlanır. Çünkü bazı güve türleri gıdalar içinde olurken bazı türleri de elbise ve eşyalar üzerinde olur. Güve ilaçlaması için mutlaka uzman bir ilaçlama şirketinden bilgi ve randevu alın.

  Güve ilaçlamasını kimler yapmalı?

  Güve ilaçlamasını yasal ve profesyonel ilaçlama şirketlerinin yapması gerekir. Ferdi ilaçlama yapmak veya korsan pompacılara ilaçlama yaptırmak hem tehlikelidir hem de kanunsuzcadır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Deri güvesi Deri Forum Tarih
Peygamberler insanlar arasından seçilmeyip meleklerden gönderilseydi ne olurdu Dini Sorular ve Cevaplar Cumartesi 19:06
İlahi kitaplar ve gönderildikleri peygamberler kısaca Siyer - Peygamberlerimizin Hayatı Cumartesi 19:05
8. sınıf inkılap çalışma milli mücadelenin lideri Mustafa Kemal cevapları nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 20 Eylül 2017
Muhtara hangi ihtiyaçlarımızı karşılamak için gideriz kısaca Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Niçin Dua ederiz? Dualarımız Dua paylaşımları 3 Ekim 2016

Bu Sayfayı Paylaş