Deri güçlü kadınların simgesi

'Bayan Giyimi & Bayan Modası' forumunda Dine tarafından 16 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Deri güçlü kadınların simgesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Deri güçlü kadınların simgesi


  [​IMG]
  Motorcu ceketler ortamı ısıttı. Podyum ve dergiler harareti daracık pantolon ve eteklerle biraz daha artırdı. Şimdi gece-gündüz deri giymenin yollarını keşfediyoruz.
  Derinin kötü bir ünü mü vardı? “Pretty Woman” tarzı upuzun çizmeler, sadece kavgacı ruhlu kızların giydiği kısa ceket, ultra mini etekler… Hafızamızın kenarında köşesinde, bu eski püskü bilgilere dair en ufak kalıntı dahi varsa hepsini silmek için acele etmeliyiz.
  Benzeri önyargılar günümüzde kimsenin umurunda değil. Bunu doğrulayan bilgiler var: Sezon başından beri en hızlı satan ürün, ultra uzun, seksi çizmelermiş! Tüm versiyonlarıyla. Satış elemanları “Kadınlar ilk bunlara uzanıyor, üstelik ne gözlerinde en ufak bir tereddüt, ne de ellerinde en minik bir titreme oluyor” diye açıklamış durumu. Büyük resme baktığımızda gördüklerimize gelince: 2010′da deri parçaları davette, ofiste, günlük hayatta, her gün giyeceğiz. Deri son birkaç sezondur zaten hayatımızda. Yeni yılda tek fark, tasarımcıların ve hemen ardından da kullanıcıların, deri kıyafeti bambaşka bir boyuta taşıması.
  Derinin “gerçek” hayata ne derece dahil olduğunu ölçmek için sokağa çıkmak yeter. Başka başka şehirlerdeki kadınların bu anlamda farklı yorumları dikkat çekiyor.
  Paris
  Parisli kadınlar feminen, tek renk elbiseleri, kısa deri ceketlerle tamamlıyorlar. Koyu tonları tercih ediyorlar, çoğu zaman üzerlerindeki tek “renk” kırmızı ojeleri olabiliyor. Toplu saçlar, sıfır makyaj ve şık bir el çantasıyla işi bitiriyorlar. Daracık deri pantolonları tişörtten ziyade gömlek, bot ve seksi topuklularla tamamlayıp “yeni ofis kıyafeti” olarak da kullanıyorlar, pantolon-bluz ikilisine, son tutkumuz vurgulu omuzları olan deri ceketleri yakıştırıyorlar. Aşklar şehrinde son gözde hamile kıyafeti ne dersiniz? Deri tayt-koton bluz ve uzun ceket! En önemli koşul, göbeğe rağmen fit görüntü ve şık, uzun saplı çantalar oluyor!

  Londra
  Londra’daysa deri elbise-vintage jean ceketlere, baştan aşağı siyah ve deriye (mesela elbise-ceket), deri etek-beyaz tişört-kısa (kumaş) cekete, en çok da deri etek-ceket ve ışıltılı bluz kombinasyonlarına rastlanıyor. Her yeniliğin anında sokaklara binbir çeşit yorumuyla “döküldüğü” Londra’da derinin en seksi hali, bot veya çizmenin deri taytla bir bütün oluşturduğu yorumlar! Mutlaka blazer ceketle!
  Milano
  Milano kadını, deri kıyafette de renk oyunlarından çekinmiyor. Siyah-beyaz birlikteliği, mesela siyah deri pantolon-beyaz ceket, oldukça Milanovari bir yorum. Ofis ve ofis dışındaki mekanlardaki etkinlikler için de eşit derecede uygun bir seçenek!
  New York
  Deriyi en çılgın kullananlar, New Yorklu kadınlar. Onlar bu konuda sınır tanımıyor. Her türlü deriyi seksi görünmek için giyiyorlar. Örneğin “destroyed” yani “tahrip edilmiş” jean’lerin yerini aynı tarzdaki deri pantolonlar almış durumda.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Deri güçlü kadınların Forum Tarih
Muhtara hangi ihtiyaçlarımızı karşılamak için gideriz kısaca Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Niçin Dua ederiz? Dualarımız Dua paylaşımları 3 Ekim 2016
Neden ibadet ederiz kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 2 Ekim 2016
İnsanlara değer verdiğimizi nasıl ifade ederiz? Psikoloji 3 Şubat 2016
2016 Derik nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016

Bu Sayfayı Paylaş