Dennis: 'Hamilton F1'in en iyi sürücüsü'

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  Dennis: 'Hamilton F1'in en iyi sürücüsü' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  McLaren takım patronu Ron Dennis, tecrübe eksikliğine rağmen F1'in zirvesinde mücadele eden Lewis Hamilton'ın Formula 1'in şu anki en iyi pilotu olarak görülmesi gerektiğini ifade etti.

  Dennis, Hamilton'ın Formula 1'deki kısa kariyerinde başardıklarının, işine olan yaklaşımıyla mümkün olduğunu ve rakiplerine karşı kendisini daha dirençli kıldığını belirtti.

  Dennis, "Pilotlar hakkında yapılan değerlendirmelere gülüyorum, çünkü benim için bu değerlendirmeleri yaparken, bir sürücünün performansını değerlendirirken, onun ne kadar süredir Formula 1'de olduğunu da hesaba katmak zorundasınız" dedi.

  Dennis, "Hamilton şu an Formula 1'in en iyi pilotu. Onu rakiplerinin en üstüne çıkaran başka bir nedne yok: Onun ne kadar az tecrübeye sahip olduğunu hesaba katın" diye konuştu.

  McLaren takım patronu, "Bu, özellikle diğerlerinden daha hızlı olduğu veya yarışları domine ettiği manasına gelmez. Ancak bir değerlendirme yaparken, sürücü ne kadar süredir bu sporun içinde bunu da göz önünde bulundurmak zorundasınız" dedi.

  2007'de dünya şampiyonluğu parmaklarının arasından kayıp giden Hamilton'ın Formula 1'in en hızlı kendini geliştiren pliotu olduğunu da ifade eden Dennis, "Lewis bir yıl önce olduğundan çok daha güçlü ve gelişmiş durumda" şeklinde konuştu.

  Dennis, "Yarış pilotları arasında görünüştü bir fark yok, çünkü tüm hayatları yarış araçlarını kullanmakla geçiyor. Her geçen gün birşeyler öğreniyorlar. Formula 1'deki tüm pilotlar yükselen bir öğrenme eğrisi içinde. Bu eğri süreci uzadıkça daha da yukarı doğru çıkıyor" dedi.

  Dennis ayrıca, "Lewis'in daha fazla yarış kazanması halinde şaşırmazdım. İlk 29 yarışında 8 sekiz grand prix kazanan başka bir pilot var mı bilmiyorum. Şimdi böyle bir pilotu nasıl eleştirebilirsiniz" diye konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dennis 'Hamilton F1'in Forum Tarih
Dennis Mortimer Kimdir - Dennis Mortimer Biyografisi Yerli - Yabancı Sporcular 25 Eylül 2011
Dennis Lehane Kimdir - Dennis Lehane Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 6 Şubat 2011
Kızımı Kurtarın Kitabı - Dennis Lehane Kitap, Resim ve Dergi 13 Haziran 2010
Zindan Adası - Dennis Lehane Kitap, Resim ve Dergi 8 Mart 2010
Nefes Almayı Bilmek - Dennis Lewis Kitap, Resim ve Dergi 5 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş