Denizin Altındaki Ada Kitap Özeti Isabel Allende

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 8 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Denizin Altındaki Ada Kitap Özeti Isabel Allende konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Denizin Altındaki Ada Kitap Özet - Isabel Allende Kitapları  Kitap Özet

  Denizin Altındaki Ada, ünlü Şilili yazar Isabel Allende'nin ustalıkla kaleme aldığı ve gerçek olayların üstüne kurguladığı bir roman. 18. yüzyılın sonunda Saint-Domingue'de köle bir kadın olarak Zarité kendini şanslı sayabilirdi: Dokuz yaşındayken zengin bir toprak ağasına satılmıştı, ama hep evde çalışan bir hizmetkâr olarak ne şekerkamışı tarlalarındaki yorucu hayatı biliyordu, ne de şeker öğütme makinelerinin başındaki boğucu ve zahmetli çalışmayı.

  Doğasında bulunan iyi kalplilik, ruh gücü ve dürüstlük sayesinde, kölelerin bu zor koşullar altında hayatta kalabilmelerine yardımcı olan sırlarına ve manevi dünyalarına nüfuz edebilmiş, efendileri olan beyaz adamların kötülüklerine yakından tanık olmuştu. Ancak bu acımasız dünyanın kahramanları onun dünyasını kasıp kavuracak ve onu uzaklara savuracaktı.

  Efendisi tarafından New Orleans'a götürülen Zarité, sonunda en büyük emeli olan özgürlüğe kavuşacağı yepyeni bir hayata başlıyordu. Acının ve sevginin, boyun eğmenin ve bağımsızlığın, kendi arzularının ve hayatı boyunca kendisine zorla kabul ettirilmiş olan isteklerin ötesinden dönüp de serinkanlılıkla geriye baktığında Zarité, talihin kendisine güldüğü sonucuna varacaktı.


  [​IMG]

  Denizin Altındaki Ada

  Isabel Allende
  · Can Yayınları
  · Basım Tarihi : 09 - 2010
  · ISBN : 9789750712173
  · Sayfa Sayısı : 592
  · Çevirmen : İnci Kut
  · Etiket Fiyatı : 33.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş