“Denizaltında Altı Tahammülfersa” İstanbul Kraliyet Tiyatrosunda

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar

İSTANBUL KRALİYET TİYATROSU "DENİZALTINDA ALTI TAHAMMÜLFERSA" İLE TİYATROSEVERLERİ KAHKAHAYA BOĞARKEN DÜŞÜNDÜRDÜ!....

“Haneler” dizisi ve 5 yıldır sahneledikleri “Hastasıyız” adlı tiyatro oyunu ile kısa sürede büyük bir başarı yakalayan İstanbul Kraliyet Tiyatrosu; yeni oyunu “Denizaltında Altı Tahammülfersa”nın galasında muhteşem bir performans sergiledi! Gala 25 Ocak 2010 Pazartesi akşamı yoğun kar yağışına rağmen; Ozan Güven Mustafa Alabora Osman Şengezer Ayşegül Aldinç Yiğit Özşener Serdar Orçin Bihter Özdemir Dinçel Alper Kul Yüksel Aytuğ Ragıp Yavuz gibi isimlerin katılımıyla Ses Tiyatrosu’nda gerçekleşti.

Farklı konusu eğlenceli diyalogları ve başarılı oyunculuklarıyla dikkat çeken “Denizaltında Altı Tahammülfersa” Avrupa yakasının en eski tiyatro salonu olan Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen gala gecesinde davetlilere kahkaha dolu bir akşam yaşattı.

İstanbul Kraliyet Tiyatrosu’nun Saygın Delibaş ile Fethi Kantarcı tarafından yazılıp yönetilen yeni oyunu “Denizaltında Altı Tahammülfersa”da; tiyatro severlerin yakından tanıdığı genç yaşta yetenekleriyle dikkat çeken oyuncular Ahmet Saraçoğlu Alper Düzen Fırat Doğruloğlu Serhan Ernak Barış Başar Murat Akkoyunlu ve Samantha rol alıyor.

Güçlü kalemleri ve birbirinden yetenekli oyuncuları ile kahkaha tufanı yaratan “Denizaltında Altı Tahammülfersa”; eski miadını doldurmuş “Dübür Bey” adlı denizaltının jilet olmak için çıktığı son seferin hikâyesini anlatmakta. Radarı söktürüp onun parası ile denizaltıya Digitürk taktıran ve gemi kaptanlığından bezmiş olan Kaptan Baykal önderliğinde çıkılan bu son seferde mürettebatın başına bir deniz yolculuğunda olması imkânsız olan ne varsa gelir. “Dübür Bey”in hepsi birbirinden farklı özelliklere sahip mürettebatı oyun boyunca zaman zaman; durumu pek de parlak olmayan ülkemiz gerçeğine ve siyasi durumlara da dokundurmaktadır.

“Denizaltında Altı Tahammülfersa”nın finalinde hoş bir sürprizle “dünyayı kurtaran adamlara” dönüşen kahramanlar için aslında tüm kavgalar ve tartışmalar boştur; aslolan herkesin kardeşliği ve en önemlisi hepimizin aynı geminin yolcusu olduğumuzun vurgulanmasıdır.
 

Üst