Deniz Suyunun Cilde Faydaları

'Güzellik & Bakım' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 6 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Deniz Suyunun Cilde Faydaları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Deniz Suyunun Cilde Faydaları

  İnsan sağlığı ve güzelliği için deniz suyunun vazgeçilmez olduğunu biliyor muydunuz?

  Deniz Terapisi anlamına gelen Thalassoterapi'nin insan sağlığı ve güzelliği için deniz suyu ile birlikte su yosunlarının kullanıldığı bir tedavi yöntemi olduğu açıklandı.

  Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Yetiştiriciliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Semra Cirik, “Yosun yüz ve vücut maskeleri uygulamalarının cilt üzerinde pozitif etkileri bulunmaktadır.

  Yaptığımız çalışmada yosunun olumlu etkileri ciltte nem, parlaklık, yumuşaklık, esneklik, canlılık ve pürüzsüzlük kazandırmak ve deride derin bir temizlik, ferahlık ve rahatlık saptamak olduğu saptanmıştır” dedi.

  Su Yosunlarının Thalassoterapide kullanımı” konulu projenin EBİLTEM desteğiyle gerçekleştirildiğini açıklayan Prof.Dr.Cirik, “Bu çalışmada, ülkemiz koşullarında üretimin ve Thalassoterapide kullanım potansiyelini belirlemek amacıyla Ege Denizi İzmir Körfezi'nde dağılım gösteren bazı makroalg türlerinin mineral ve vitamin içerikleri ile kozmetikte kullanım alanları ve pudra halinde hazırlanan alglerin yüz ve vücut maskelerinin cilt üzerindeki etkileri incelenmiştir” diye konuştu.

  Mineral ve vitamin analizlerinin sonuçlarına göre bu alg türlerinin kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum, demir, bakır, çinko, fosfor, kaynakları yönünden zengin bir içeriğe sahip olduğunu belirten Prof.Dr.Cirik, “Algler Thalassoterapinin yanında zengin mineral ve vitamin içeriklerinden dolayı insan ve hayvan gıdası olarak gıda sektöründe, gübre ve toprak zenginleştirici olarak da ziraat sektöründe kullanılabileceği önerilmiştir” dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Deniz Suyunun Cilde Forum Tarih
Deniz Suyunun Arıtılması, Deniz Suyunu Arıtma Doğa ve Bitkiler 16 Kasım 2011
Deniz Suyunun Zararları Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 16 Kasım 2011
Deniz Suyunun Damıtılması Hakkında Bilgi Konu Dışı Başlıklar 16 Kasım 2011
Deniz Suyunun Saç ve Saç Derisine Zararları Nelerdir? Güzellik & Bakım 28 Ağustos 2011
Deniz suyunun Özellikleri Nelerdir ? Doğa ve Bitkiler 12 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş