Demliğe Kılıf Yaptık!

'El Örgü Örnekleri' forumunda Fatma tarafından 15 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Demliğe Kılıf Yaptık! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Demliğe Kılıf Yaptık!  [​IMG]

  Havalar gitgide soğuyor. Ve şimdi sıcacık demli çayımızı yudumlamanın keyfini çıkarıyoruz. Peki demliğiniz buna hazır mı? Merak etmeyin, onun için de bir fikrimiz var.

  Çay saatini renklendirmek, demlikleri şenlendirmek ve çayın soğumasını geciktirmek isteyenlere şirin bir kılıf yaptık. Çayınızın sıcak kalmasını istiyorsanız bu eğlenceli kılıfı yapmak için kolları sıvayın ve işe başlayın.

  Malzemeler: Kırmızı keçe, sarı kum boncuk, yeşil yün, boncuk iğnesi ve kırmızı iplik.

  1. Demliğinizden mezura ile birkaç ölçü alarak kılıfı önce kağıttan oluşturun. Bunu her türlü elişinde yapmak önemlidir. Aksi halde malzemeleri verimli şekilde kullanamadan tüketmiş oluruz. Kağıt patronlar olası aksilikleri engeller.

  2. Kağıt patronu keçenin üzerine toplu iğne ile sabitleyin. Etrafında 1 cm dikiş payı bırakarak kesin. Bu işlemi dört kez tekrar edin. Böylece elinizde dört adet aynı formda kırmızı keçe parçası olacak.

  3. Keçeleri ikişerden dikin. Bunlar demliğin sağ ve sol yanlarını oluşturacak. Daha sonra ağız ve kulp yerleri açık kalacak şekilde iki parçayı birleştirin. Demliğin modeline bağlı olarak kılıfın rahat geçebilmesi için kulbun alt dikişini yapmamanızı öneririz.

  4. Kılıfın alt kenarını yün ip ile büzdürmek üzere dikin. Kılıfın üzerine sarı kum boncukları aralıklı olarak dikin. Yine yeşil yün ip ile çileğin sapını oluşturun. Bunu tığla ya da bildiğiniz başka yöntemlerle yapabilirsiniz. Sonra kılıfın üzerine monte edin.

  5. Artık kılıfı demliğe giydirebilirsiniz. Alt ipinden büzdürüp düğümlemeden bağlayın
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Demliğe Kılıf Yaptık Forum Tarih
Demliğe Kılıf Yaptık! Hayırlısı El Sanatları 3 Eylül 2009
Minareyi Çalan Kılıfını Hazırlar Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 11 Ocak 2012
Yastık Kılıfı Yenileme Hobiler Ve Videolar 16 Aralık 2011
Samsung galaxy s2 kılıf Samsung 4 Ekim 2011
Çok Hoş Boncuklu Telefon Kılıfı Yapılışı (Resimli Anlatım) Hobiler Ve Videolar 8 Mart 2011

Bu Sayfayı Paylaş