Demirhan İlköğretim Okulu Bilgileri Sultanhisar Aydın

'Aydın Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 14 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Demirhan İlköğretim Okulu Bilgileri Sultanhisar Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Demirhan İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Sultanhisar'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Demirhan İlköğretim Okulu Resimleri - Demirhan İlköğretim Okulu Hakkında
  Demirhan İlköğretim Okulu

  OKULUN ADI : Demirhan İlköğretim Okulu ADRESİ : Demirhan Köyü

  MÜDÜRÜ : Doğan EDİZ (Demirhan İlköğretim Okuluna ataması 19.01.2001 tarihinde yapıldı.) 18/04/2005 yılından bu yana Müdür Yetkili Öğretmenlik görevini yürütmektedir.

  OKULUN TARİHÇESİ : Köyümüzde ilk defa okul 1946 yılında açılmış olup köy içerisinde müsait olan binalarda eğitim öğretim yapılmıştır. Halen kullanmakta olduğumuz bina 1984 yılında yapılmıştır.OKULUN

  ÖZELLİKLERİ : Okulumuz gündüzlü olarak eğitim öğretim yapmaktadır. Sadece 1. Kademe eğitimi vermektedir. 5. sınıfı bitiren öğrencilerimiz Atça Hadıloğlu İbrahim Uzunırmak İlköğretim Okuluna taşınmaktadırlar.


  ÖĞRETMEN, MEMUR VE DİĞER PERSONEL DURUMU : Okulumuzda kadrolu bir müdür yetkili öğretmen, bir sınıf öğretmeni ve bir anasınıfı öğretmeni bulunmaktadır. Kadrolu personel(memur) ve hizmetli bulunmamaktadır. Hizmetli ihtiyacını Okul Aile Birliği üyelerinin belirlemiş olduğu ücretle tutulan köy halkından bir vatandaş yürütmektedir. Bu kişi okulun temizlik ve kışın soba yakma işiyle ilgilenmektedir.

  [​IMG]
  BİNANIN ÖZELLİKLERİ : Sobalı olup, odun kullanılmaktadır. Elektrik ve su köy şebekesine bağlı olup, kanalizasyon foseptik çukuruna bağlıdır.  DEMİRHAN KÖYÜ'NÜN TARİHİ VE ADININ KAYNAĞI
  Köyün kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte, eski mezarlıktaki en eski tarih, Rumi 1226yı (Miladi 1810) göstermektedir. Buna göre köyün kuruluş tarihinin 300350 yıl öncesine dayandığı tahmin edilmektedir. Köyün kurulduğu yerde bir kışlanın bulunduğu söylenmektedir. Bu kışlada bir han ve demirci bulunmakta imiş..

  COĞRAFİ DURUM
  Demirhan köyü; doğudan Nazilli ilçesine bağlı Çobanlar Köyü, güneyden yine Nazilli ilçesine bağlı İsabeyli Kasabası ve Sultanhisar ilçesine bağlı İncealan Köyü, batıdan yine Sultanhisar ilçesine bağlı Uzunlar Köyü, kuzeyden İzmir ili Beydağı ilçesine bağlı Adaküre Köyü ile çevrilmiştir. Köyün denizden yüksekliği yaklaşık olarak 800-850 metredir. Demirhan Köyü, yüzey şekilleri bakımından oldukça engebeli bir araziye sahiptir.Güneyinde Erenler Tepesi, kuzeyinde Beydağının uzantısı olan Karlık Tepeleri, Mahmutoğlu Muslu, Tavşancıl, Tandırlı ve Tül tepeleri mevcuttur. Bu mevkilerde meyve ağaçları görülmektedir. Adı geçen dağların ve tepelerin çok azı ormanlarla kaplıdır. Ormanlarda meşe, piynar, çam, köknar ve sedir gibi ağaçlara rastlanmaktadır. Ayrıca yaylalarda kekik, eğreltiotu, yarpuz ve geven otları çokça görülmektedir. Köyümüzde akarsu olarak, iki köy arasından geçen ve köylerin adını ortak taşıyan Demirhan ve Çobanlar Çayı adıyla anılan çay geçmektedir. Köyün kuzeyindeki yaylalarda çok sayıda kaynak suları vardır. Köyün içme suyu, kuzeydeki yaylalarda bulunan kaynak sularından karşılanmaktadır. İçme suyu 1962 yılında köy halkı tarafından getirilmiş ve depo yapılmıştır. Köyün belli yerlerine çeşmeler yapılmıştır. Daha sonra suyun yetersiz gelmesi nedeniyle 1982 yılında 15 kadar kaynak suyu birleştirilerek Köy Hizmetleri tarafından yaptırılan yeni depoya aktarılmıştır.Bugün hemen her evde çeşme bulunmakta ve köy halkı su için ücret ödememektedir. Köyde genel olarak Akdeniz iklimi görülmektedir.


  Demirhan İlköğretim Okulu Aydın Sultanhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Demirhan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Demirhan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Demirhan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Demirhan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / SULTANHİSAR

  Adı: DEMİRHAN İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: DEMİRHAN KÖYÜ

  Telefon Numarası: 2563571334

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi :demirhanilkogretim@hotmail.com


  Web Adresi Demirhan İlköğretim Okulu  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Demirhan İlköğretim Okulu Forum Tarih
Demirhan İlköğretim Okulu Bilgileri Sultanhisar Aydın Aydın Tanıtımı 14 Mart 2011
Demirhan İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 20 Şubat 2012
Fatih & Ferhat Demirhan Zemheriler Geçti Albümü 2010 Albüm Tanıtımları 6 Haziran 2010
Demirhanlı Köyü Merez Edirne Edirne Tanıtımı 1 Mayıs 2010
Demirhanlar Köyü Gölpazarı Bilecik Bilecik Tanıtımı 21 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş