Demirciler İlköğretim Okulu Borçka Artvin

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 25 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Demirciler İlköğretim Okulu Borçka Artvin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Artvindeki İlköğretim Okulları Hakkında - Demirciler İlköğretim Okulu Tanıtımı - Demirciler İlköğretim Okulu Hakkında - Artvin Borçka'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Demirciler İlköğretim Okulu Resimleri  [​IMG]


  Okulumuz ...


  Okulun Tarihçesi : Okulumuz 1998-1999 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçmiş 12 derslikli ve 4 katlı bir ilköğretim okuludur. Okulumuzda ortalama 180 ile 200 öğrenci eğitim görmektedir. Toplam öğrencinin yaklaşık yarısı çevre köylerden taşımalı olarak gelmektedir. Taşımalı kapsamındaki öğrencilere okulumuzdaki çok amaçlı salonda öğlen yemekleri verilmektedir.

  Okulumuzda halen 8 branş ve 5 sınıf öğretmeni ile 1 ana sınıfı öğretmeni bulunmaktadır. Okulumuzda bilgisayar Laboratuarı ve Fen Teknoloji Laboratuarı ile kütüphane mevcuttur. Laboratuarlar ile kütüphane öğrencilerin eğitim gereksinimlerini tasarlayacak şekilde modernize edilmiştir. Bunun yanı sıra çok amaçlı bir salon bulunmaktadır. Bu salon ihtiyaca göre yemek salonu veya toplantı salonu olarak kullanılabilmektedir. Bütün bunların yanı sıra okulumuz teknolojik tüm imkanlara sahiptir, bu teknolojik imkanlar eğitim ve öğretim faaliyetlerinin daha verimli olarak gerçekleştirilebilmesi için öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.
  BORÇKA TARİHİ  Artvin ve Borçka’nın da içinde bulunduğu bölgeye ilk yerlerşenlerin Orta Asyadan gelen “HURRİLER” olduğu yazılı kaynakların incelenmesinden anlaşılmaktadır. M.Ö 2000 yılından başlayarak Hurilerin yöreyi de içine alan geniş bir bölgede devlet kurdukları bilinmektedir. Daha sonra Urartuların Hitit İmparatorluğunun yıkılması ile Borçka yöresine kadar yayıldıkları, M.Ö 720-714 yılları arasında Kimmerler, M.Ö 655‘de Sakalar daha sonra da Arsaklıların egemenlik kurdukları çeşitli kaynaklarda yer almaktadır.

  M.S 576 Yılından itibaren bölgeye Bizanslılar hakim oldular. Halife Osman döneminde İslam Ordusu, 645 yılında Bizans ordusunu yenerek bu bölgeye hakim olmuştur. Sonraları Emeviler, Hazar Türkleri ve Bagratlılar bölgeye hakim olmuştur.

  Büyük Selçuklu Devletinin kurulmasından sonra Artvin, Borçka, Şavşat, Yusufeli ve Ardanuç Selçuklu topraklarına katıldı(l063).Sonraları bölge Moğolların egemenligine girdi.

  Borçka ve çevresi Yavuz Sultan Selim’in Trabzon Valiliği döneminde Osmanlı egemenliğine girdi. 1877-78 Osmanlı – Rus Harbinden sonra Kars, Ardahan, Artvin ve Batum ile birlikte Borçka da Anadolu’dan koparılarak Rus yönetimine bırakıldı. Bu tarihten sonra Borçka ve çevresi sık sık savaşlara sahne olmuştur.

  30 Ekim 1918 tarihinde imzalanan Mondros Antlaşması’ndan hemen sonra Batum, Artvin, Borçka ve çevresi İngilizlerce işgal edilmiş, İngilizlerin ayrılmasından sonra da bölgeye Gürcüler girmiştir. Gürcülerin hakimiyeti 9 Şubat l921 yılına kadar sürdü. T.B.M.M. ultimatonu ile Gürcüler bölgeyi terketmiş, 7 Mart 1921 yılında Borçka, Artvin ve çevresi kesin olarak Anayurda kavuşmuş oldu.

  Borçka İlçesi 7 Temmuz l921 tarihinde ilçe olmuş, 26 Haziran l926 tarih ve 877 sayılı kanunla da Bucak haline getirilmiş, 28 Mayıs l928 tarih ve 1288 sayılı kanunla da yeniden İlçe statüsüne kavuşturulmuştur.


  Demirciler İlköğretim Okulu Artvin Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Demirciler İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Demirciler İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Demirciler İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Demirciler İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ARTVİN / BORÇKA

  Adı: DEMİRCİLER İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: DEMİRCİLER İLKÖĞRETİM OKULU DEMİRCİLER KÖYÜ

  Telefon Numarası: 4664357433

  Faks Numarası: 4664357433

  E-mail Adresi:
  767880@meb.k12.tr


  Web Adresi: Borçka Demirciler İlköğretim Okulu

  www.demirciler.meb.k12.tr


  Kaynak : webrehberi.biz -
  www.meb.gov.tr


  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Demirciler İlköğretim Okulu Forum Tarih
Demirciler İlköğretim Okulu Bilgileri Nazilli Aydın Aydın Tanıtımı 5 Mart 2011
Demırcıler İlköğretim Okulu Serik Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 10 Kasım 2010
Demirciler Yukarı Mah. İlköğretim Okulu Yomra Trabzon Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Demirciler Köyü Hakkında Bilgi Tortum Erzurum Erzurum Tanıtımı 16 Ocak 2011
Yakademirciler Köyü Hakkında Bilgi Çaycuma Zonguldak Zonguldak Tanıtımı 18 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş