Demırgul İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 28 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Demırgul İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Demırgul İlköğretim Okulu Hakkında - Demırgul İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Demırgul İlköğretim Okulu Bilgileri  [​IMG]  Demirgül İlköğretim Okulu

  Okulumuz 1989 yılında Demirgül İlköğretim Okulu adıyla kurulmuştur. 2 binadan oluşmaktadır. Okulumuzda A blokta 21,B blokta 29 olmak üzere toplamda 50 derslik vardır.Ayrıca 1 bilgisayar sınıfı,1 fen laboratuvarı, 1 anaokulu,1 kütüphane ve 1 harita odası mevcuttur. Okulumuzda 875 kız ve 900 erkek öğreci olmak üzere toplam 1775 öğrenci,71 öğretmen ve 8 hizmetli bulunmaktadır. Okulumuz bu bölgenin en iyi okulu olarak gösterilmektedir.

  Demirgül yapı kooperatifinin 1985 yılı genel kurulunda kooperatif arası üzerinde bir ilkokul yeri ayrılması ve Belediye İmar Müdürlüğü ile görüşülerek imar planının hazırlanmasına karar verilmiştir.

  Kooperatifin 1988 genel kurulunda ayrılan okul arası üzerinde bir ilkokul yaptırılması doğrultusunda yeni bir karar alınmıştır. Bu karar üzerine Demirgül Yapı Kooperatifi yöneticileri ile M. Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa çalışmaları sonucunda okulun yaptırılması uygun görülerek 1989 Haziran ayında yapımına başlanmıştır.
  Daha sonra Demirgül İlkokulu olarak adlandırılan okul, Milli Eğitim Müdürü Esat Sağcan ve Demirgül Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ünsal’ın da özel gayretleri sonucunda,15 Ekim 1989 tarihinde eğitim ve öğretime açılmıştır.

  Okulumuz o zamandan bu yana değişikliğe uğramadan eğitim öğretime devam ederken ülke çapında başlatılan 8 yıllık kesintisiz eğitim politikası gereği Mayıs 1998’de yeni derslik inşaatı başlamış olup, vali Hüsnü Mehmet Atay’ın Eğitim Müdürü Süleyman Akyüz ve okul eski müdürü Mehmet Atay’ın da gayretleri ile Eylül 1998’de hizmete açılmıştır.

  1998–1999 öğretim yılında 6.sınıf kayıtları da yapılarak Demirgül İlköğretim Okulu olmuştur. Yeni derslik üç katlı olup çok amaçlı kullanılmaya uygundur. Bugün okulumuz bünyesinde 54 Derslik 70 Öğretmen 8 Hizmeti ve 1775 öğrenci sayısı ile hizmet vermektedir.

  Okul bahçesinde ayrı bir ünite olarak kantin, nöbetçi kulübesi, hentbol, voleybol ve basketbol sahaları vardır.
  Okulun çevresi yerleşim yeri itibari ile Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden gelen insanlardan oluşan, gecekondu yerleşim alanıdır. Ancak okulun yakın çevresinde yer alan Demirgül Yapı Kooperatifi, Sinem Yapı Kooperatifi Güneşevler Kooperatifi, Doğsel Yapı Kooperatifi’nin yapmış olduğu, planlı yaklaşık 1360 konut çevreyi gecekondu görünümünden uzaklaştırarak planlı bir şehir görünümüne sokmuştur.

  VİZYONUMUZ

  yAşıyan örnek ve önder bir birim olmaktır. İlçemizde yer alan eğitim ve öğretimle ilgili müdürlüğümüze bağlı tüm kurumlarımızda Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, milli ve manevi değerlerini benimsemiş diğer kültürlere saygılı, ülkesine ve milletine faydalı, Atatürk’ün gösterdiği hedefi ve çizgiyi kavramış, bilgi ve beceri yönünden gelişmiş bireylerin yetişmesini sağlamaya çalışmaktır.

  Çözüm üretebilen, topluma olumlu yönden katkıda bulunabilen yurttaşların yetişmesine katkıda bulunmak, vizyonumuzun olmazsa olmazıdır. Bütün bunları sağlamak için de tüm kurumlarımızı çağın gerektirdiği tüm teknolojik imkânlarla donatarak daha ferah, donanımlı eğitim kurumlarının oluşmasını sağlamak. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sanat, bilim, siyaset, spor alanında basarılar kazanan öğrencilerin yetişeceği; eğitim-öğretim gereksinimine tam olarak cevap verebilen ve sosyal kültürel faaliyetlerin merkezi ve yönlendiricisi bir kurum olmaktır.

  MİSYONUMUZ

  [​IMG]

  Öğrencilerimizi Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, Türk Milleti'nin milli, ahlâki, insani, manevi, kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; Ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; İnsan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar yetiştirmek,Kazanımları gerçek hayatla ilişkilendirerek, öğrenciyi araştırmaya ve öğrenmeye sevk etmek,Bireysel nitelikleri dikkate alarak öğrenimlerini;

  bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, çevresiyle iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları, kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamak,Bulunduğu yerleşim yerindeki toplumun okur-yazar oranını yükseltmek; toplumun kalkınması ve gelişmesine katkıda bulunmak; insanların daha mutlu, refah içinde yaşamasına katkıda bulunmak,Eğitim-Öğretim verdiğimiz öğrencileri ailesine, çevresine ve Türk toplumuna yararlı birer fert olarak kazandırmaktır.

  OKULUMUZUN İLKE VE DEĞERLERİ:

  * Etkili eğitim ve öğretim
  * Hoşgörü ve dayanışma
  * Sevgi ve güven
  * Kültür, sanat ve spor
  * Çağdaş uygulama ve anlayış
  * Profesyonel yaklaşım
  * Bireye saygı
  * Bire bir rehberlik
  * Psikolojik yardım
  * Görsellik ve Nesnellik

  Kurumun Tüm Çalışanlarının;

  * Görevlerin yerine getirilmesinde objektiflik ilkesinin uygulandığı,
  * Tüm ilişkilerde insana saygı esasına göre hareket edildiği; çalışan ve hizmet alanların beklenti, duygu ve düşüncelerine değer verildiği,
  * Kurumsal ve bireysel gelişmenin “Sürekli Eğitim ve İyileştirme” anlayışının uygulanması sonucu gerçekleşeceğine inanılarak eğitim ve iyileştirme sonuçlarının en etkin şekilde değerlendirildiği,
  * Görev dağılımı ve hizmet sunumunda adil olunduğu, kuruma katkının tanınıp takdir edildiği,
  * Demirgül İköğretim Okulu'nun değerli bir ferdi olmanın gururunun duyulduğu; çalışanlar arasında dayanışma ve işbirliğinin en üst düzeyde gerçekleştirildiği, inanç ve değer duygularına sahip duruma ulaştırmaktır.
  Demırgul İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Demırgul İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Demırgul İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Demırgul İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Demırgul İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / MERKEZ

  Adı: DEMIRGUL İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Düdenbaşi Mah.2303 Sokak Antalya

  Telefon Numarası: 2423391400

  Faks Numarası: 2423390702

  E-mail Adresi:Bilgi Yok

  Web Adresi:
  Demirgül İlköğretim Okulu

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz -
  www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Demırgul İlköğretim Okulu Forum Tarih
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012
Cumhuriyet Bayramı Şiirleri İlköğretim Şiirler 11 Ekim 2012
Gedikpınar İlköğretim Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Bitlis Tanıtımı 28 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş