Delgado gelirse Beşiktaş kaybeder!

'Beşiktaş' forumunda Dine tarafından 12 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Delgado gelirse Beşiktaş kaybeder! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [SIZE=+0][/SIZE]Delgado gelirse Beşiktaş kaybeder!


  [SIZE=+0][/SIZE]Yazarımız Basri Baykoç, ikinci yarı öncesi Kartal'ı uyardı. Şampiyonluk yolunda en gerekli isimlerin başında Tabata gelir. Ama Arjantinli'nin gölgesine itileni değil.
  [​IMG]
  Batuhan konusunda Denizli haklı. Ama Necip ve Rıdvan’ın, Serdar’a tanınan kredinin en az yarısı hakları.

  Nihat’ın tek handikapı sezon başı hazırlık kampını atlamasıydı. Antalya’da fiziki açıdan kendini toparladı.

  Ramazan ilk izlenimlere göre belirli ölçüde kendisine güvenen, fizik olarak diri bir kaleci. Sürekli oyunun içinde.

  Beşiktaş’ın yeni bir stadyum ihtiyacı söz konusu. Ancak öncelik şeffaf yönetim ve altyapı hamlesi olmalı.


  Bu sevdadan vazgeçilmeli
  Mustafa Denizli’nin ne hikmetse hâlâ Matias Delgado aşkı sürüyor. Geçen yıl çifte kupaya giden zorlu yolun son bölümünde onu devre dışı bırakmak zorunda kaldığı halde... Dahası üstüne bir ameliyat geçirmişliğini ve 7 ay sahalardan uzak kaldığını bile bile... Bu sevdadan vazgeçmeli. Zarar veriyor, özellikle de Tabata’ya... 8 milyon Euro’luk bonservis baskısından dolayı hâlâ ayağının titrediği söylenen Brezilyalı’ya eşdeğer bir baskı da hocasının Delgado müptelalığı... Delgado gelirse, Beşiktaş kaybeder. Ama şampiyonluk yarışında Mustafa Denizli’ye en çok gerekli olacak oyuncuların başında Tabata gelir. Ne var ki, Matias Delgado’nun gölgesine itilen bir Tabata değil.

  Şeffaflık öne çıkarılmalı
  UEFA kriterlerinin bundan sonra çok daha caydırıcı olacağı sır değil. Türk kulüplerinin aslında kendilerini baştan aşağı yenileme durumu zorunlu. Beşiktaş’ta kongre sonrası hangi yönetim gelirse gelsin yeni bir sayfa açmalı. Herkesin dilinde bir ‘kurumsallık’ lafıdır gidiyor. Ama bu sadece lafta kalıyor. Öncelikle tam anlamıyla şeffaflığın öne çıkarılması lâzım. Bir kulübün borcu üç dört farklı ifade ile dillendiriliyorsa bu durum kurumsallık ciddiyetinden uzaktır. İleriye dönük ikinci önemli hamle de altyapıdaki anlayışın bütünüyle değiştirilmesidir. Günün koşulları Beşiktaş’a yeni bir stadyum ihtiyacı da hissettiriyor. Ancak öncelik şeffaf yönetim ve altyapı hamlesi olmalıdır.

  Gençler Antalya’da kalmasın!
  Denizli, Antalya’da yüzünü gençlere çevirdi, çevirmesine de yayınca kuruluşa verdiği röportajla bu eğiliminin sadece hazırlık kampına yönelik bir jestten ibaret kalacağının altını da çizdi. erekçesini de ilave etti, ‘Şampiyonluk yarışında tecrübe önemlidir’ demeye getirdi. O zaman Zico’nun Gökhan Gönül’ün önünü açma cesareti, o gün elindeki kadro ve yarıştığı kulvarlara göre muhteşem bir girişimdi demekki... Denizli de yenilikçi ve farklı olmayı seven bir karakterse, bitik tecrübeliye tanıdığı onca krediye karşılık acemi ama dinamik gençliğe de benzer kredinin ucundan koklatmalı. 90 dakika boyunca Yusuf’un iki çalımı arkası bir ara pasını beklemektense Rıdvan’ın bitmez tükenmez bindirmelerinden elde edilebilecek getiriyi de önemsemeli. Necip’in toyluğunu, Uğur İnceman’ın durağanlığının önüne koymalı. Elbette altyapıdan her ismi telaffuz edilenin, A Takım’da direkt forma giyme şansı yok. Batuhan ve Onur konusunda Denizli yerden göğe kadar haklı. Ama Necip ve Rıdvan’ın, Serdar Özkan’a tanınan kredinin en az yarısına hakkı var.

  Nihat’a gerekli olan belli
  Nihat Kahveci’nin tek handikapı sezon başı hazırlık kampını atlamış olmasıydı. Antalya’dan nispeten fiziki açıdan kendini toparlayarak, dönmüş olacaktır. Ama hazırlıksız oynadığı ilk yarıda kamuoyu ve seyirciden aldığı tepkilerle fazlasıyla yıprandı. Bunu atlatması için biraz daha zaman ve şansa ihtiyacı olduğu kanısındayım. Dolu bir İnönü Stadı’nda alkışlarla ayrıldığı ilk maçı beklemek lâzım. Gerçek Nihat Kahveci bunun sonrasında start alır.

  Ramazan yerinde bir seçim
  Korcan kaledeyken henüz çok eksiğinin olduğunu gördük. Rüştü Reçber ve Hakan Arıkan’ın üst üste gelen sakatlıkları Beşiktaş’a yarışın ikinci bölümünde bir kaleci gerektiğini şart koştu. Bu konuda akılcı ve makul bir seçim gerçekleştirdi. Ramazan belirli ölçüde kendisine güvenen, fizik olarak diri ve ilk izlenimlere göre oyunun içinde olan bir kaleci. Çapı ve konumuna göre Beşiktaş’a faydalı olacak. Ayrıca bir talihsizlik yaşamazsa belki de tahminlerin üstünde iyi bir seçim olduğunu kanıtlayacak.
  Basri Baykoç

  Fanatik
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Delgado gelirse Beşiktaş Forum Tarih
Düren: Delgado'nun sözleşmesi askıda! Beşiktaş 1 Şubat 2010
Delgado hala oynamıyor mu? Beşiktaş 7 Ocak 2010
Delgado'dan hayır yok Beşiktaş 18 Aralık 2009
Delgado'nun nefesini ensesinde hissediyor Beşiktaş 16 Aralık 2009
Delgado sahaya inince! Beşiktaş 4 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş