Dekorasyonu Tablolarla Tamamlayın

'Dekorasyon' forumunda maviboncuk tarafından 19 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Dekorasyonu Tablolarla Tamamlayın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar


  Duvarınıza astığınız her tablo evinizin dekorasyonunu önemli ölçüde etkiler. Doğru tablo şekli ve yerleşimi ile salonunuzda bütünlük sağlayabilirsiniz.
  Dekorasyonu Tablolarla Tamamlayın
  [​IMG]

  Tablo kullanımının püf noktaları, sizi bu konuda aydınlatacaktır.
  Bir duvarda birden fazla tablo kullanmak istiyorsanız, tablo boyutlarının birbirine yakın ve benzer temalarda olmasına özen gösterin. Duvar renkleri, tablonun özelliklerini ön plana çıkarır. Özellikle bej ve pastel tonlar tabloların güzelliğini vurgular. Alttan ya da üstten aydınlatma sistemleri ile tablolarınıza vurgu yaratabilirsiniz.
  Siyah-beyaz fotoğraflarınızı sergilemek için kullanacağınız tabloların çerçeveleri aynı tonlarda olmalıdır. Klasik dizaynda dekore edilmiş salonlarda siyah-beyaz tabloların yanına asacağınız küçük siyah beyaz kuru çiçekler görünümü zenginleştirecektir.
  Salonunuzda büyük tablolar kullanmayı seviyorsanız, tabloyu asacağınız duvar da büyük olmalıdır. Mobilya ve duvar renkleriyle uyumlu tablolar ile bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Dekorasyonda odak noktası tablo olacağı için yakın çevresinde aksesuar kullanmamalısınız. Aksesuar kullanımı, kalabalık bir görüntü oluşmasına neden olur.
  Mutfağınızdaki ya da çalışma odanızdaki rafları fotoğraf sergilemek için kullanabilirsiniz. Ayaklı çerçeveler ile duvarda ölçü almanıza ve çivilemenize gerek kalmadan tablolarınızı pratik bir şekilde yerleştirebilirsiniz.
  Modern tabloların kullanımında birbirinden farklı ölçülerdeki çerçeveleri asimetrik dizaynda sergileyebilirsiniz. Asimetrik dizaynda, salon köşelerini, masa ve sehpalarınızı kullanabilirsiniz. Varak aynalar, deri çerçevelerle ile moden görünümü zenginleştirebilirsiniz. Ayna kullanmak aynı zamanda tabloya ışığı daha net yansıtmanıza olanak verir.
  Evinizde kullandığınız eşyalardan yeni bir tablo sergileme alanı yaratmak istiyor ve yeniliklerden hoşlanıyorsanız kabanlarınızı asmak için kullandığınız askılık bu iş için idealdir. Tablo çerçevelerine mobilya rengini uygun kurdele, ip ya da zincir ile bağ yapıp, askılığın kollarına asabilirsiniz. Küçük tablolar için mutfaklarda fincanları asmak için kullandığınız metal renkli küçük askılıkları da kullanabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dekorasyonu Tablolarla Tamamlayın Forum Tarih
Kanaviçe Ev Dekorasyonu Modelleri Dekorasyon 11 Nisan 2012
Rengarenk Ev Dekorasyonu Dekorasyon 11 Haziran 2011
Osmanlı Dekorasyonu - Osmanlı Dekorasyon Aksesuarları Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 27 Aralık 2010
Oyun Masası Dekorasyonu Modelleri Dekorasyon 6 Aralık 2010
Ev Dekorasyonu Aksesuarları Modelleri Dekorasyon 29 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş