Dekorasyonda Uzakdoğu Tarzı

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Dekorasyonda Uzakdoğu Tarzı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dekorasyonda Uzakdoğu Tarzı

  doğu ülkeleri: Çin, Japonya, Endonezya, Filipinler, Malezya, Singapur, Tayland, Kamboçya, Vietnam en bilinen uzak doğu ülkeleri. Sahip oldukları farklı kültürleri sanata ve edebiyata nasıl kendisini yansıtmışsa yaşadıkları mekânların dekorasyonlarına da aynı şekilde yansımış. Özellikle Çin ve Japon tarzındaki dekorasyon örnekleri oldukça dikkat çekiyor.

  Kâğıt ve matbaa tarihi Çine kadar dayanır. Kâğıdı dekorasyon malzemesi olarak ta kullanmışlar. Odaları bölmek için kâğıt duvarlar kullanılmış. Orijinal Çin evlerinde hala bu tür örneklere rastlanıyor. Çin ve Japon dekorasyonlarında Kâğıt kaplı lambalar, duvar süsleri ve resimleri günümüz dekorasyonlarında da farklılık yaratmak adına ilgi çeken dekorasyon ürünleri oldu. Mobilyalardaki işlemeler ve kendilerine has harflerden oluşmuş tablolar Çin ve Japon tarzının ana unsurları.

  Resimlerdeki dekorasyon örneklerinde Çin ve Japon tarzının daha modernleştirilmiş halini göreceksiniz.


  [​IMG]

  Ahşap ve kâğıt görünümlü duvarlar, tavandan sarkıtılmış birçok özgün lambalar ve modernlik dengesini sağlayan cam bir sehpa var. Özellikle televizyon ünitesi uzak doğu konseptini kaybetmeyecek şekilde tasarlanmış.

  [​IMG]


  Platformlu yatak tıpkı günümüzün modern yatak odası dekorasyonlarını yansıtıyor. Tahtı andıran koltuklar ve işlemeli şık mobilyalar, kılıç ve benzeri aksesuarlar uzak doğu ruhunu yaşatıyor.

  [​IMG]


  Bol motifli bir yatak odası dekorasyonu örneği. Yerel hikâyeleri anlatan motifler ve inanılmaz uyumlu bir renkler uzak doğu tarzında. Aydınlatmaları orijinal olan bu yatak odası dekorasyonu farklı kültürleri kullanarak dekorasyonda fark yaratmak isteyenlerin hoşuna gidebilir.

  Orijinal uzak doğu tarzını modernleştirilmiş haliyle kullanmak harika bir fikir olabilir. Birçok ev, ofis hatta otel dekorasyonlarında modern uzak doğu dekorasyonları görülebilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dekorasyonda Uzakdoğu Tarzı Forum Tarih
Dekorasyonda En Moda Renkler 2010 Dekorasyon 6 Haziran 2010
Dekorasyonda Feng Shui Modeli Dekorasyon 3 Mayıs 2010
Dekorasyonda Turkuaz Renkler Dekorasyon 8 Mart 2010
Renkler ve Dekorasyondaki Etkileri Dekorasyon 16 Ocak 2010
Dekorasyonda Renk Tonlarının Önemi Dekorasyon 16 Temmuz 2009

Bu Sayfayı Paylaş