Dekorasyonda Tabloların Onemi

'Dekorasyon' forumunda NeslisH tarafından 21 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Dekorasyonda Tabloların Onemi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Duvarınıza astığınız her tablo evinizin dekorasyonunu önemli ölçüde etkiler. Doğru tablo şekli ve yerleşimi ile salonunuzda bütünlük sağlayabilirsiniz.

  [​IMG]  Tablo kullanımının püf noktaları, sizi bu konuda aydınlatacaktır.
  Bir duvarda birden fazla tablo kullanmak istiyorsanız, tablo boyutlarının birbirine yakın ve benzer temalarda olmasına özen gösterin. Duvar renkleri, tablonun özelliklerini ön plana çıkarır. Özellikle bej ve pastel tonlar tabloların güzelliğini vurgular. Alttan ya da üstten aydınlatma sistemleri ile tablolarınıza vurgu yaratabilirsiniz.
  Siyah-beyaz fotoğraflarınızı sergilemek için kullanacağınız tabloların çerçeveleri aynı tonlarda olmalıdır. Klasik dizaynda dekore edilmiş salonlarda siyah-beyaz tabloların yanına asacağınız küçük siyah beyaz kuru çiçekler görünümü zenginleştirecektir.
  Salonunuzda büyük tablolar kullanmayı seviyorsanız, tabloyu asacağınız duvar da büyük olmalıdır. Mobilya ve duvar renkleriyle uyumlu tablolar ile bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Dekorasyonda odak noktası tablo olacağı için yakın çevresinde aksesuar kullanmamalısınız. Aksesuar kullanımı, kalabalık bir görüntü oluşmasına neden olur.
  Mutfağınızdaki ya da çalışma odanızdaki rafları fotoğraf sergilemek için kullanabilirsiniz. Ayaklı çerçeveler ile duvarda ölçü almanıza ve çivilemenize gerek kalmadan tablolarınızı pratik bir şekilde yerleştirebilirsiniz.
  Modern tabloların kullanımında birbirinden farklı ölçülerdeki çerçeveleri asimetrik dizaynda sergileyebilirsiniz. Asimetrik dizaynda, salon köşelerini, masa ve sehpalarınızı kullanabilirsiniz. Varak aynalar, deri çerçevelerle ile moden görünümü zenginleştirebilirsiniz. Ayna kullanmak aynı zamanda tabloya ışığı daha net yansıtmanıza olanak verir.
  Evinizde kullandığınız eşyalardan yeni bir tablo sergileme alanı yaratmak istiyor ve yeniliklerden hoşlanıyorsanız kabanlarınızı asmak için kullandığınız askılık bu iş için idealdir. Tablo çerçevelerine mobilya rengini uygun kurdele, ip ya da zincir ile bağ yapıp, askılığın kollarına asabilirsiniz. Küçük tablolar için mutfaklarda fincanları asmak için kullandığınız metal renkli küçük askılıkları da kullanabilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Mart 2009

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dekorasyonda Tabloların Onemi Forum Tarih
Dekorasyonda En Moda Renkler 2010 Dekorasyon 6 Haziran 2010
Dekorasyonda Feng Shui Modeli Dekorasyon 3 Mayıs 2010
Dekorasyonda Turkuaz Renkler Dekorasyon 8 Mart 2010
Renkler ve Dekorasyondaki Etkileri Dekorasyon 16 Ocak 2010
Dekorasyonda Uzakdoğu Tarzı Dekorasyon 18 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş