Dekorasyonda Feng Shui Modeli

'Dekorasyon' forumunda Dine tarafından 3 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Dekorasyonda Feng Shui Modeli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dekorasyonda Feng Shui Modeli

  Geride kalmak, başarı basamaklarından korkarak adım atmaya mı titriyorsunuz? Sizi geride durmak kalıbına yerleştiren bir merci yok ise, bu konuma kendinizi kendiniz getirdiniz. Yani mahkumiyetinizin sebebi sizsiniz! Ve bunu biliyorsanız artık şimdiden zafer kazandınız demektir.

  İkinci ve yapılacak en önemli şey “Ben değerinizi” hatırlamanız olacaktır. Hem de hiç vakit kaybetmeden. Başkalarına yetişmek için değil, kendinizi kaçırmamak için. Tüm bunlar evinizi düzeltmekten daha büyük öncelik taşıyan şeyler. Çünkü evinizi veya büronuzu şekillendirirken, hayatta bulunduğunuz yere olan inancınız hayallerinizi de etkileyecektir.

  Büyük düşünün , daha fazlasını hayal edin . Bunu hak ettiğinize inanın. Ve hak etmek için insana hizmete başlayın. Hani şu sahilde bulunan çok sayıda deniz yıldızlarını denize bıkmak usanmak bilmeden geri fırlatan adamın hikayesini hatırlarsanız. Tüm bunları ona boşuna yaptığını ve nasıl olsa onların geri geleceğeni ve hiçbir şeyin fark etmeyeceğini söyleyen diğer adama ne cevap verdiğini de.. Bir kez daha bir deniz yıldızını eline adam “ Bunun için çok şey fark eder” demişti.

  Pek çok kişi şu an evlerinde ya yeterince fark edilmedikleri için üzülüyor.. Ya da kendilerine yeterince fırsat tanınmadığından hayıflanıyorlar. Yaşamlarını düzeltmek için Feng Shui ‘ de hata mı yapıyorum diyenler nereden başlayacaklarını bilemiyorlar. Gerçek kahramanlar, tarihte uzun yıllar sonra ileri doğru hedeflerini belirlemek isteyenlerin , doğru zamanda arkalarına baktıklarında işaret ettikleri kişiler olmuştur. Onlar, başkalarının adımlarına destek olacak izler, fikirler , buluşlar bırakan ve isimlerini değil yüreklerini ve akıllarını tam anlamı ile işine aşkla veren insanlardır. Bazılarının hayatlarının bir yerinde trajik bir hikaye saklıdır. İvme ta o günlerden başlamıştır. Ve onlar işlerini kahraman olmak için değil, gerçekten hizmet etmek için yapmış olanlardandır.

  Bugün eğer yeterince başarı kazanmadığınızı düşünüyorsanız, ne kadar ileri baktığınızı düşünün. Eğer emeklerinizin fark edilmediğini düşünüyorsanız, öncelikle kendinize yatırım yaptığınızı hatırlayın. Ve eğer kimsenin kıymetinizi bilmediğini düşünüyorsanız, gerçekten çok yakınlara bakıyorsunuz demektir. Çalışma hayatının getirdiği yorucu ve bıktırıcı koşulları her sabah sevgi ile yeniden göğüslemenin en önemli şartı, işinizi sevebilmek ve aslında ne kadar uzun vadeli yatırımlar yapmakta olduğunuza kendinizi inandırabilmenizdir. İnancınız hizmete ve onlardan faydalanan gerçek insanlara dönüşecektir.

  Başkaları ne düşünecek diye kendinizi hırpalamaktan vazgeçmelisiniz. Tüm zamanınızı kim olduğunuzu kanıtlamaya çalışarak harcamak ise büyük hata olur. Endişe hastalığından kurtulmak , her gününüzü daha huzurlu kılacaktır. Kendinizi değiştirme sürecine sevgi ile çevrenizi de katarak , kendinizi bir anda büyük bir kabul ‘ ün içinde bulmaya ne dersiniz ?

  Kurtarılacak deniz yıldızı olmaktansa, bir deniz yıldızı kurtarmak için kıyıya koşarken bulacaksınız kendinizi.. Ve bu koşu da ancak arzularınızı gerçekleştirdiğiniz duygusunu besleyen bir iş aracılığı ile hizmet etmeye başlayadığınız zaman gerçek olacaktır.

  İlk adımı geride durduğunuzu kabul ederek değil, geride durmayı kendinizin seçtiğini kabul ederek atabilirsiniz.

  Evinizdeki Feng Shui dinamiklerinden en büyüğünün ve en önemlisinin “SİZ” olduğunu bilmelisiniz. Önce kendinizi değiştirmelisiniz. Odalarınızdaki değişim sonsuza kadar devam edebilir.

  Arzuları ve endişeleri bitmeyen insan dinamiği oldukça, tüm enerjiler insanın egosuna veya başarısızlık korkularına takılı kalacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dekorasyonda Feng Shui Forum Tarih
Dekorasyonda En Moda Renkler 2010 Dekorasyon 6 Haziran 2010
Dekorasyonda Turkuaz Renkler Dekorasyon 8 Mart 2010
Renkler ve Dekorasyondaki Etkileri Dekorasyon 16 Ocak 2010
Dekorasyonda Uzakdoğu Tarzı Dekorasyon 18 Eylül 2009
Dekorasyonda Renk Tonlarının Önemi Dekorasyon 16 Temmuz 2009

Bu Sayfayı Paylaş