Dekorasyon İçin 4 Adım Yeterli..

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 31 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Dekorasyon İçin 4 Adım Yeterli.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dekorasyon İçin 4 Adım Yeter!


  Desenler, yaşam alanını daha güzel gösteren ve ilgi çekici kılan etkenlerdir. Desenlerin ön planda olduğu bir dekorasyon için, nasıl bir atmosfer istediğinizi iyi bilmelisiniz.
  Dekorasyon İçin 4 Adım Yeter!
  [​IMG]

  1.Adım: Duvarlar
  Duvar ve tavanları desen kullanarak daha çekici kılmak için, duvar kağıdı ve boyanın birlikte kullanımını denemelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, tavanın yüksekliğidir. Eğer olması gerekenden daha yüksek bir tavana sahipseniz, koyu renge boyayarak daha alçak bir görünüm elde edebilirsiniz. Açık renge boyamak ise, tam tersi bir etki yaratır. Duvar ve tavanlarda bir ayrıntıyı vurgulamak isterseniz, hakim olan rengin kontrast rengini uygulayabilirsiniz, böylece o ayrıntıyı ön plana çıkarabilirsiniz.
  2.Adım: Yer Döşemeleri
  Bir tuval edasıyla yaklaştığınız duvarlara istediğiniz fon rengini verdikten sonra, artık resmin yani dekorasyonun diğer bileşenlerine geçebilirsiniz. Taş, seramik, duvardan duvara halı gib, sayısız yer döşemesi seçeneğiniz var. Üstelik tüm bunlarda sayısız desen seçeneğiniz de mevcut.
  3.Adım: Mobilya ve Perdeler
  Kanepe ve sandalyelerinizin döşemelerinde seçtiğiniz desenler, perdelerinizin hangi desen kombinasyonundan oluşacağı da yine karar vermeniz gereken önemli noktalardandır. Sadece çizgilerden oluşan bir desen konsepti mi görmek istersiniz yoksa çiçekli ve puantiyeli desenlerin bir arada olduğu bir konsept mi?
  4.Adım: Aksesuarlar
  Bir mekanı dekore etikten sonra değişiklik yapması en kolay ve pratik olan unsur aksesuarlardır. Bir resim, halı ya da kilim, abajur, vazo gibi objeler, bir mekanın genel havasını bir çırpıda değiştirebilir. Aksesuarların desen dillerini anlamak, yaşam alanınızda istediğiniz atmosferi yaratmanızda çok faydalı olacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dekorasyon İçin Adım Forum Tarih
Banyo Dekorasyonları İçin Işıklı Duş Modelleri Dekorasyon 27 Mart 2011
Kırmızılı Ev Dekorasyonları - Evler İçin Kırmızı Dekorasyon Örnekleri Dekorasyon 9 Mart 2011
Yatak Odanız İçin Dekorasyon Önerileri Dekorasyon 10 Nisan 2010
Mutfak İçin Dekorasyon Önerileri Dekorasyon 8 Nisan 2010
Çalışma Odanızın Dekorasyonu İçin Öneriler Dekorasyon 8 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş