Deep Freeze Standart 6.30.020.1829

'C-D' forumunda Siraç tarafından 5 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Deep Freeze Standart 6.30.020.1829 konusu
  Deep Freeze Standart 6.30.020.1829

  [​IMG]
  [​IMG]
  Yükleme BilgisiProgramı ilk açtığımız zaman saat simgesinde bir simge ile karşılacaksınız
  [​IMG]
  ana menü ayarlarına girebilmek için şifremizi yazmamız gerekiyo ama eğer şifreniz yoksa boş bırakarak entere basın
  ve karşımıza 3 seçenek çıkıcak
  [​IMG]
  Programı AKTİF/PASİF etmek için
  Boot Frozen:Bu seçeneği seçerseniz program bir sonraki windows açlışında otomatik olarak aktif olcakatır
  Boot Thawed (1 restarts):Bu seçeneği seçerseniz yandaki kutuda aktif olcaktır.burdan programın ne kadar pasif olacağını ayarlaya bilirsiniz.
  Boot Thawed:Bu seçeneği seçerseniz program bir sonraki açılışta kapatılacaktır.
  DeepFreeze (AKTİF)
  [​IMG]
  Deepfreeze (PASİF)
  [​IMG]
  Programı Sistemden Kaldırmak için
  Boot Thawed seçeneğini seçip pc yi yeniden başlatın ve yükleme yaptığınız setup u çalıştırın ve kaldırın.
  NOT : pc 'ye program yada oyun vb eklemek için boot thawed i seçin pc yi yeniden başlatın sonra pc nize ekleyeceklerinizi ekleyin boot frozen i seçin yeniden başlatın
  Program Açıklama :
  Bildiğiniz gibi Deep Freeze bilgisayarı sizin istediğiniz şekilde donduruyor yani ne silinirse silinsin yeniden başlatıldığında geri eski haline geliyor.Deep Freezeyi Bazı kullanıcılar kaldıramadıklarını ve kullanamadıklarını öğrendik.
  Şimdi aşama aşama Deep Freezeyi Öğreniyoruz.
  1.Kısaca Deep Freeze:
  Deep Freeze bir güvenlik proğramı niteliğini taşır özellikle internet cafe lerde kullanılan bu yazılım.Bilgisayarda hafızadan tasarruf etmek için kullanan kullanıcılar da olduğunu haber aldık.Ama genellikle veri koruma ve saklamak için çok işe yarıyan bu proğram sizinde eminim işinize yarayacaktır.Bilgisayar sabırla beklemek gerektirir ama siz böyle biri değilseniz Deep Freezedende fazla hoşlanacağınızıda sanmıyorum çünkü; Deep Freezeyi her açıp kapadığınızda bilgisayrı yeniden başlatmanız gerekiyor.
  2.Deep Freeze Kurulumu:
  Size tafsiyem: Deep Freezeyi kurmadan önce bilgisayarı istediğiniz düzene koyun yani verilerinizin yerlerini belirleyip saklayın ve kendinize hiç unutmamanız gereken bir parola oluşturun.
  Kur(Install) İkonuna basınız.
  Deep Freeze Üretici firmasının verdiği kullanım antlaşmasını onaylayın.
  Finish(Son) İkonuna basınız.
  Bir kaç saniye bekledikten sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktır.Açıldıktan sonra muhtemelen Deep Freeze otamatik olarak açılıp sizden parola isteyecektir.Parola belirledikten sonra Deep Freezeyi Kurdunuz demektir.
  3.Deep Freezeyi Açıp Kapamak:
  Deep Freezeyi Açmak: Deep Freezeyi Şu klavye kısayoluyla CTRL+sol SHİFT+ALt+F5+F6 açıldıktan sonra aşayıdaki resimdeki gibi parola sorucaktır.
  Deep Freeze açıkken simge durumu.
  Deep Freeze için belirlediğiniz parolayı giriniz.Daha sonra Boot Frozen İkonuna basık "OK" butonuna basmalısınız.Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız.
  Deep Freezeyi açtınız artık bilgisayarınızı istediğiniz biçimde ayarlayabilir verilerinizi düzenleyebilirsiniz.
  Deep Freeze kapalı iken simge durumu.
  Deep Freezeyi Kapatmak eep Freezeyi Kapamak ise yine aynı klavye kısayolunu kullanarak(CTRL+sol SHİFT+ALt+F5+F6) Deep Freezeyi açın yine belirlediğiniz parolayıistiyecektir.Parolayı girdikten sonra Yukarıdaki resim gibi açılacaktır.Orda kapatmak için "Boot Thawed" İkonunu tıklayıp OK Butonuna basmanız gerekli.Deep Freezeyi kapattınız artık bilgisayarın sizin tarafından verilen ayardan başka bir değişiklik olamaz verilerinizdede.
  4.Deep Freezeyi Kaldırmak:
  Eğer Deep Freeze yazılımı hoşuma gitmedi ve ya çok zaman kaybediyorum diyorsanız işte Deep Freezenin Kaldırma Tarifi.
  Deep Freezeyi kapatınız.
  Eğer Deep Freezenin Kurulum dosyasını silmediyseniz...Kurulumdan Uninstall(Kaldır) İkonunu tıklayınız.Kaldırdınız demektir.
  Eğer kurulum dosyasını sildiyseniz Başlat>Ayarlar>Denetim masasından Program Ekle Kaldırdanda kaldıra bilirsiniz.
  ÖNEMLİ NOT:Kaldırma işlemini kesinlikle Deep Freeze kapatıldıktan sonra yapılmalıdır.
  Artık Deep Freezeyi bilgisayarınızdan güvenle kaldırdınız.Deep Freezeyi aşama aşama öğrendiniz.Artık güvenle kullanabilirsiniz.
  5.Deep Freeze de parola koruması:
  Eğer Deep Freezeyi kurduğunuzda sizden parola istemediyse ve girdiğiniz parolalar olmuyorsa standart parola 123456 yı ve ya kullandığınız eski sürüm Deep Freeze deki parolayı deneyebilirsiniz.
  DeepFreeze nedir?
  DeepFreeze Faronics tarafından geliştirilmiş, bilgisayarınızın her açılmasında kurulduğu andan itibaren geçerli olan ayarlarla çalışmasını sağlayan bir programdır. Daha çok internet cafe tarzı yerlerde müşterilerin bilgisayarlara yazılımsal olarak zarar verilmesini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Deepfreeze kurulu bir makinede yaptığınız tüm değişikliklerin (program kurma, belge kaydetme, dosya silme, duvar kağıdını değiştirme vs.) yaşam süresi sadece bilgisayarınızı kapatıp açma süresi kadar olacaktır.
  Bilgisayarınız her açıldığında deepfreeze’i kurduğunuz günkü gibi olacaktır. Yani bir önceki kullanımda kurduğunuz tüm programlar silinmiş, üzerine ekleme yapıp kaydettiğiniz belge eklemelerden arındırılmış, sildiğiniz dosyalar hatta format attığınız sürücünüzün içeriği geri gelmiş olacak. Ve bunlar olurken siz elinizdeki sıcak çayınızı büyük bir keyifle yudumluyor olacaksınız.
  “Peki ama bilgisayarımda değişiklikler yapmam gerekirse” diye düşünebilirsiniz. Bu gibi durumlarda DeepFreeze’i devre dışı bırakarak istediğiniz değişikliği yapabilir ve DeepFreeze’i tekrar çalıştırdığınızda o andan sonra bu değişikliklerin etkin olmasını sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak DeepFreeze kullanarak sanal bir sürücü oluşturabilir veya hali hazırda varolan (örn: D sürücüsü) sürücünüzü koruma dışı bırakarak deepfreeze çalışsa dahi buraya istediğiniz şekilde müdahale etme (dosya ekleme/silme) hakkına sahip olabilirsiniz.
  [​IMG]
  [​IMG]
  UpShare English | Welcome | Download Your file
   
 2. murat1618

  murat1618 Yeni Üye

  inşaallah kaldırır deep freeze
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Deep Freeze Standart Forum Tarih
Deep Freeze Standart 6.62.020.3058 İndir Güvenlik Programları 9 Mart 2010
Deep Freeze Standart 6.52.020.2735 İndir C-D 3 Ağustos 2009
Deep Freeze Standart 6.51.020.2725 İndir C-D 2 Temmuz 2009
Deep Freeze Standart 6.40.020.1968 Download C-D 20 Şubat 2009
Deep Freeze Standart 6.30.021.1917 C-D 25 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş