Deccal Nedir - Deccal Kimdir - Deccal Hakkında Bilgi

'Dini Sohbetler Dini Forum' forumunda Mavi_inci tarafından 28 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Deccal Nedir - Deccal Kimdir - Deccal Hakkında Bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Deccal Nedir - Deccal Kimdir - Deccal Hakkında Bilgi

  Deccal, ahir zamanda farklı inançlara göre Mesih'in veya Mehdi'nin ikinci kez yeryüzene gelmesinden önce insanlığın dini inançlarını kullanıp saptırarak kötülüğe ve sapkınlığa yönelteceğine inanılan düşünce ya da varlık.


  Hadislere göre, Deccal kıyamete yakın bir zamanda Mesih'in dünyaya zuhurundan önce AllahÂdem ile kıyamet arasındaki vakitte Allah'ın yeryüzüne gönderdiği en büyük fitnedir.  Bir Hadise göre, Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem "Deccal'a denk gelen, ona karşı Kehf Suresi nin ilk ayetlerini okusun" demiştir. Deccal ilk olarak bir kavme gelir daha sonra bu kavme kendisinin onların tanrısı olduğunu ve ona inanmalarını söyler ve bu kavim ona inanır.


  Bir hadise göre,Deccal bu kavmin topraklarını verimli kılar, hayvanlarını besili yapar, yağmurlarını çoğaltır. Daha sonra başka bir kavme gider bu kavme de kendisine inanmalarını söyler ama bu kavim onun tanrı olmadığını sadece bir fitne olduğunu söyler. Bunun üzerine deccal bu kavmin topraklarını kurutur, ekinlerini çürütür, kuraklık getirir.


  Sonra Mehdi, Deccal'ı aramaya koyulur. Hadise göre Mehdi, Mesih'le beraber Deccal'i yenecek kişidir. Mehdi, Deccal'ın yanına varır.Deccal ona kendisine iman etmesini söyler. Fakat Mehdi kabul etmez. Deccal dev bir kılıçla Mehdi'yi ortadan ikiye keser ve iki parçasını çok uzak ayrı iki noktaya gönderir.


  Sonra bu parçaları çağırır ve birleştirir ve tekrar iman edip etmediğini sorar. Mehdi gene iman etmez bu sefer Deccal Mehdi'yi boğazlamak ister ama Allah mehdinin boğazına bakırdan çok sert bir halka koyar ve deccal onu boğamaz. Sonra İsa Şam'daki Ümeyye Camii'nin minaresine iner ve daha sonra Deccal'i Mehdi ile birlikte yener ve insanlığı islama davet görevine başlar.


  Gazeteci yazar Kemal Özer'in 'Deccal Tabakta' isimli yeni kitabıyla Deccal kavramına yeni bir boyut kazandırdı. Genetiği değiştirilmiş (GDO)'lu ürünleri sunanların 'deccal' olarak niteleyen Kemal Özer, bu ürünleri 'deccalî üürnleri' olarak niteliyor.

  Eski Ahit ve Yeni Ahit'de benzer bir varlıktan bahsedilmektedir;
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Deccal Nedir Deccal Forum Tarih
Deccal Kimdir, Nedir? Dini Sorular ve Cevaplar 17 Mayıs 2011
Rüyada Deccal Görmek Rüya Tabirleri 15 Mayıs 2011
Hz. Muhammed (S.A.V) in dilinden deccal Dini Videolar 25 Mart 2011
Deccal'in Savaşı - Kıyametin Alametleri - Deccal'in Amaçları Dini Sohbetler Dini Forum 5 Aralık 2010
Deccal - Deccal’in Sayısı Kaçtır? Dini Sorular ve Cevaplar 28 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş