De la Rosa'nın tek amacı yeniden yarışlara dönmek

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  De la Rosa'nın tek amacı yeniden yarışlara dönmek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  McLaren Mercedes test pilotu Pedro de la Rosa, F1'de yarışma ihtimali bulunduğu müddetçe bu hedefin peşinden koşacağını ifade etti. Eski Arrows ve Jaguar yarış pilotu de la Rosa, hala Formula 1'de aktif olarak mücadele etmek istediğini söyledi.

  En son 2005'te Silver Arrows kokpitinde Bahreyn'de pistlere çıkan de la Rosa bu yarışı beşinci olarak tamamlamıştı.

  Geçtiğimiz hafta sonu Avrupa Grand Prix'de Lewis Hamilton'ın hastalık nedeniyle yarışmama ihtimalinin ortaya çıkması de le Rosa'yı heyecanlandırmışt.  37 yaşındaki de la Rosa sport.es internet haber sitesine yaptığı açıklamada, "Bu yıl İspanya'da iki grand prix oldu. Benim için müthiş bir şey. Şimdi önümüzdeki testleri düşünüyorum. Bird aha ki sefere araca geçeceğim. Beni motive eden tek şey bu" dedi.

  "Hamilton iyi iş çıkarıyor. Bu, benim de işimi çok iyi yapmam gerektiği manasına geldiği için mutluyum. Fakat benim tek amacım yeniden yarışmak, bu umut var olduğu müddetçe bunu yapmaya çalışacağım" diye konuştu.

  De la Rosa, "Açıkçası televizyonlarda yorum yapmak veya takım neler yapıyor diye seyretmek için yarışlara gelmiyorum. Bunun zor olduğunu biliyorum ancak hala yeniden yarışabilmem için küçük bir umut var" dedi.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş