Değişken Yazı Animasyonu

'Photoshop Dersleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 31 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Değişken Yazı Animasyonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Değişken Yazı Animasyonu

  [​IMG]

  Öncelikle photoshop sahnemizde Width=200, Height=80, Background Contents=Transparent ayarlarinda yeni bir sayfa aciyoruz..

  [​IMG]

  Text araciyla herhangi bir sey yaziyoruz ve Layer penceresinde ki yazimiza sag tiklayarak Duplicate Layer diyoruz..

  [​IMG]

  Ayni islemi bir daha tekrarliyoruz ve en son kopyaladigimiz Layerde renk degisikligi yapiyoruz, renk konusu sizin zevkinize kalmis..

  [​IMG]

  Renk degisikligi yaptigimiz Layeride kopyaladiktan sonra Ctrl tusuna basili tutarak tüm Layerleri sectikten sonra sag tiklayarak Rasterize Type diyoruz.. Böylece Filtre uyguladigimizda zorluk cekmeyiz.. Tabi ufak bir nokta Rasterize Type yapmadan önce renk ve yazi fontu degisikliklerini yapmak sart Rasterize Type yapildiktan sonra degisiklik yapma sansimiz olmuyor ne yazik ki..

  [​IMG]

  Ve sira Filtre uygulamaya geldi.. Filter+Blur+Motion Blur secenegine tikliyoruz..

  [​IMG]

  Yazi Layerimizde ki ilk kopyaladigimiz Layere öncelikle yukarida ki ayarlari veriyoruz..

  [​IMG]

  Ikinci yazi Layeri kopyamizada ayni sekilde Motion Blur yapiyoruz ve onun icinde yukarida ki ayarlari veriyoruz.. Isterseniz aslolan yazi layerlerimizede sadece blur verebilirsiniz..
  [​IMG]

  Sira geldi yazimiza Animation uygulamaya.. Eger Photoshop sahnenizde Animation penceresi acik degilse, Araclar menüsünden yani Window+Animation secenegini secerek Animation penceresini sahnemizde acmis oluyoruz..[​IMG] pencere acildiginda Frames leri pencere icinde görüyor olacagiz, öncelikle layer pencerelerimizin solunda ki gözleri kaldiriyoruz ve orjinal layerimizde ki göz isaretini birakiyoruz, böylece ilk frames imiz olusuyor.. Frames penceremizde sag alt kösede ki saniye isaretinden ilk framesimizin saniyesini 1 sec. olarak seciyoruz..
  [​IMG]

  Sira ikinci Framesimizi yapmaya geliyor.. Yukarida ki resimdede görüldügü gibi, Animation penceresinde Duplicates selected frames secenegine tikliyoruz ve ikinci framesimiz acilmis oluyor, simdi layer penceresinde ki göz isaretini kaldiriyoruz ve ilk kopya layerimizin oldugu göze tikliyoruz, simdi saniye ayarini 0,2 sec. yapiyoruz, simdi sira 3. framesimize geldi, yine yukarida ki resimde görülen yere tikliyoruz yeni bir frames acmis oluyoruz bu sefer ilk kopya layerimiz de ki gözü yok edip ikinci kopya layerimize göz isaretini yapiyoruz, saniye ayari ilk kopya layerimiz de ki gibi kaliyor, 4. framesimize geliyor sira, yine ayni sekilde frames aciyoruz, ikinci kopya layerimizde ki gözü kaldiriyoruz, bu sefer layer penceresinde ikinci kopyamizin orjinal layerinde göz isaretine tikliyoruz, böylece 4. framesimizde 2. kopya layerinin orjinali görünmüs oluyor, 4. framesimizin saniyesinide 1sec. olarak ayarliyoruz, 5. framesimize sira geliyor, yine ayni islemle 5. framesimizi olusturuyoruz, bu sefer 2. kopya layerinde ki göz isaretini kaldirip ikinci kopya layerimizi isaretliyoruz ve saniye ayarini 0,2sec olarak ayarliyoruz, 6. framesimizide ayni sekilde aciyoruz ve son olarak 2. kopya layerimizde ki gözü kaldirip ilk koya layerimizi isaretliyoruz ve saniyesini ni ayarda birakiyoruz, animationumuz 6 framesten olusuyor, nasil göründügünü kontrol etmek isterseniz Animation penceresinde görünen play e basarak kontrol edebilirsiniz, saniye ayarlarini kendi isteginize göre ayarliyabilirsiniz, ben bu ayarlari uygun buldum, yazi animasyonunuzu farkli renklerde veya degisken yazilar olarakta yapabilirsiniz, sistem bu olucak hayal gücüde size ait olucak ve sonuclar harika olucak..

  [​IMG]

  Son olarak yaptigimiz animasyonlari .gif uzantili olarak kaydediyoruz, yukarida ki secenege tikladiktan sonra acilan pencerede ayarlara dokunmadan .gif uzantili olarak kaydediyoruz..

  Ve sonuclar..

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  aLınTı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Değişken Yazı Animasyonu Forum Tarih
Bağımlı ve bağımsız değişken ne demek kısaca Sorular ve Cevaplar 14 Ocak 2016
Hi Tech C Değişken Sayısının Display İle Gösterilmesi Elektronik Genel Bilgi 27 Ağustos 2011
Bağımlı ve Bağımsız Değişken Nedir - Bağımlı ve Bağımsız Değişken Örnekleri Konu Dışı Başlıklar 3 Mart 2011
vBulletin Forum Değişkenleri Listesi vBulletin Destek ve Sorunlar 5 Şubat 2011
Değişken Direnç - Reosta Kullanım Alanları Konu Dışı Başlıklar 17 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş